Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelewy na telefon i prośba o przelew Blik. Dwie nowe usługi pojawią się w Krakowskim Banku Spółdzielczym

KBS udostępnił pierwsze usługi Blika swoim klientom pod koniec zeszłego roku

W ostatnim kwartale minionego roku Krakowski Bank Spółdzielczy poinformował o udostępnieniu swoim klientom pierwszych funkcji Blika. Okazuje się, że instytucja postanowiła iść za ciosem i na ten rok planuje wdrożenie kolejnych usług oferowanych w ramach systemu Blik: przelewu na telefon i prośby o przelew.

Przeczytajcie także: Można już zastrzegać PESEL w aplikacji mObywatel

Obecnie klienci KBS mogą używać Blika podczas płatności za zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych (z pomocą kodu), a także do wypłacania pieniędzy z bankomatów. Usługę tę aktywują, a następnie kody wygenerują w aplikacji mobilnej banku, czyli mKBS.

Bank prowadzi obecnie prace nad wdrożeniem kolejnych dwóch usług: przelewów na telefon i prośby o przelew. Dzięki nim klienci KBS będą mogli wysyłać szybkie przelewy, znając jedynie numer telefonu odbiorcy, oraz odbierać w ten sposób pieniądze, a także prosić o przelew innego użytkownika systemu. W przypadku "Prośby o przelew Blik" użytkownik zaznacza w książce kontaktów osobę, którą chce poprosić o pieniądze, podaje kwotę oraz tytuł przelewu. Odbiorca błyskawicznie otrzymuje prośbę i przez 72 h może ją zaakceptować, wysyłając pieniądze, albo odrzucić.

Przeczytajcie także: Ponad 100 mln transakcji w terminalach Blikiem

Co ciekawe, o ile przelewy na numer telefonu to funkcja wdrożona już przez niemal wszystkie banki oferujące Blika (mogą z niej korzystać klienci 17 instytucji), o tyle prośba o przelew to wciąż usługa mało rozpowszechniona. Z danych cashless.pl wynika, że wdrożyły ją dotychczas jedynie: ING, mBank, Millennium, VeloBank oraz Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies