Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Compensa i Wiener na drodze do fuzji. Podały skład zarządu połączonych spółek

Na czele podmiotu powstałego po połączeniu stanie Anna Włodarczyk-Moczkowska

Compensa i Wiener szykują się do zapowiedzianej we wrześniu konsolidacji. Spółki podały, kto zasiądzie w zarządzie po fuzji. Na czele nowo powstałego podmiotu ma stanąć Anna Włodarczyk-Moczkowska, która bardzo dobrze zna obie firmy – w ostatnim czasie była prezeską Compensy, a wcześniej przez 10 lat szefowała Wienerowi. Nowa prezes odpowiedzialna będzie m.in. za obszary strategii i projektów, zasobów ludzkich, inwestycji, audytu, rzecznika klientów czy marketingu, a także za sprzedaż ubezpieczeń detalicznych.

Przeczytajcie także: Andrzej Wasilewski przechodzi z VIG-u do Allianza

Listę kandydatów do nowego zarządu uzupełniają Adam Dwulecki i Marek Gołębiewski, do tej pory zarządzający Wienerem, oraz Damian Andruszkiewicz, Ireneusz Arczewski i Rafał Mosionek, reprezentujący dotychczas Compensę.

Adam Dwulecki, obecny prezes Wienera, będzie w nowej spółce rozwijał ubezpieczenia korporacyjne. Marek Gołębiewski w nowym zarządzie ma odpowiadać za sprawny proces połączenia obu spółek. Powołany w październiku tego roku do zarządu Compensy Damian Andruszkiewicz, w swojej pracy ma skupić się na rozwoju produktów detalicznych i kierowanych do sektora MSP. Sferą finansów zajmie się Ireneusz Arczewski, obecnie wiceprezes Compensy. Z kolei Rafał Mosionek, członek zarządu Compensy, a także szef insurtechu Beesafe, będzie odpowiadał za piony likwidacji szkód, obsługi klienta, operacji i IT.

Przeczytajcie także: Zgłaszanie stłuczek możliwą nową funkcją mObywatela

Połączone spółki działać będą jako Compensa. Grupa VIG nie precyzuje, czy zachowa brand Wiener jako osobną markę dystrybucyjną.
Równolegle do łączenia się spółek majątkowych trwa także fuzja spółek życiowych z grupy VIG – i to aż trzech: Compensy, Aegonu i Vienny Life. W tym przypadku nie określono jeszcze, pod jakim brandem będzie działać nowy powstały podmiot, ale prawdopodobnie nie będzie to marka Compensa.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies