Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Deloitte: Polska liderem w rankingu Fast 50. Fintech PayPo ponownie w top 3 zestawienia

W gronie najszybciej rozwijających się firm technologicznych w regionie znalazły się cztery fintechy

Firma Deloitte po raz 24. opracowała zestawienie 50 najszybciej rozwijających się firm technologicznych z Europy Środkowo-Wschodniej. Ponownie najliczniej w tym gronie reprezentowana jest Polska z rekordowym wynikiem 18 firm. Z tej grupy najwyżej znalazł się fintech PayPo (dostarcza usługi BNPL) – ubiegłoroczny wicelider rankingu tym razem znalazł się na miejscu trzecim.

Przeczytajcie także: ITCARD poprawia funkcjonalność terminali płatniczych

W zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2023 łącznie znalazły się cztery fintechy. Jednym z nich jest czeski FTMO (firma tworzy finansową platformę edukacyjną), który po raz trzeci z rzędu został zwycięzcą głównego zestawienia. Grono to uzupełniają chorwacki Aircash oraz słowacki Finax (odpowiednio na miejscach siódmym i dwunastym). Pierwszą pięćdziesiątkę wybrano spośród przeszło 370 podmiotów z 16 krajów.

Przeczytajcie także: mPay podpisał umowę z PKP SKM

Deloitte przyznało też nagrody dla wschodzących gwiazd w ramach kategorii Companies to watch. W gronie tym znalazło się 25 spółek o wysokiej dynamice rozwoju, ale jednocześnie działających zbyt krótko, by trafić do głównego zestawienia. Także i w tej grupie znaleźć można polski fintech: Digital Gateways, o którym niejednokrotnie mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl. Firma powstała w ramach współpracy The Heart oraz Mastercard i umożliwia cyfrową weryfikację tożsamości klienta i elektroniczny podpis dokumentów. W tym zestawieniu pojawiły się też dwa fintechy czeskie: Proefo oraz Simplea pojišťovna.

Listę wszystkich nagrodzonych firm znaleźć można pod tym adresem.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies