Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ITCARD poprawia funkcjonalność terminali płatniczych. Wprowadza akceptację kart American Express

Docelowo przy pomocy kart amerykańskiej organizacji będzie można też wypłacać gotówkę z bankomatów obsługiwanych przez ITCARD

Specjalizująca się w usługach informatycznych dla branży płatniczej – krakowska spółka Visiona, poinformowała na swoim profilu w portalu Linkedin, o nowym wdrożeniu przeprowadzonym wspólnie z firmą ITCARD. W ramach projektu na terminalach Planet Pay, obsługiwanych przez ITCARD, umożliwiono akceptację płatności kartami organizacji American Express. Przedsiębiorcy, którzy chcieliby rozpocząć przyjmowanie kart AmEx, powinni wcześniej podpisać umowę z tą organizacją.

Przeczytajcie także: Już 99 na 100 płatności w Polsce odbywa się zbliżeniowo

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez cashless.pl wynika, że w najbliższej przyszłości z kart AmEx będzie też można korzystać w bankomatach obsługiwanych przez ITCARD, w tym tych z logo Planet Cash. Data tego wdrożenia nie jest jednak znana.

American Express to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie. Jednak na polskim rynku, pod względem liczby obsługiwanych kart czy wartości procesowanych transakcji, ustępuje znacznie Mastercardowi i Visie. Z najnowszego raportu Narodowego Banku Polskiego na temat rynku kart w naszym kraju wynika, że Visa na koniec II kw. bieżącego roku miała udział na poziomie 52,8 proc. a Mastercard – 47 proc. Dla innych organizacji pozostało więc niewiele miejsca.

Przeczytajcie także: ITCARD ma nowy terminal z Androidem

American Express mocna jest w innych krajach, w szczególności w Stanach Zjednoczonych. Z jej kart korzystają duże firmy, których pracownicy płacą nimi za produkty i usługi w trakcie delegacji. Stąd możliwość akceptacji płatności tymi kartami może być ważna dla biznesów, które wśród swoich klientów mają np. turystów czy biznesmenów z zagranicy. W Polsce kartami AmEx można już płacić w terminalach takich firm jak PolCard, Elavon czy Bank Pekao.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies