Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejne 55 mln dolarów dla wefoxa. Pozyskane środki mają przyspieszyć ekspansję najcenniejszego europejskiego insurtechu

Finansowania udzieliły Deutsche Bank i Unicredit

Najwyżej wyceniany europejski insurtech, wefox, pozyskał kolejne środki od inwestorów. Jak podaje CNBC, Deutsche Bank i Unicredit zdecydowały się udzielić insurtechowi finansowania w kwocie 55 mln dolarów. Kapitał ma przyspieszyć zagraniczną ekspansję wefoxa i pozwolić na planowane akwizycje.

Przeczytajcie także: Unilink przejął jedną z większych polskich multiagencji

Pozyskaniu środków nie towarzyszy podniesienie kapitału ani emisja udziałów, wycena startupu pozostaje więc na niezmienionym poziomie – 4,5 mld dolarów. Finansowania udzielono w formie długu, gdy jednak dojdzie do kolejnej rundy inwestycyjnej, dług ten ma zostać skonwertowany na udziały w wefoxie.

Warto przypomnieć, że to kolejne środki, jakie spływają do wefoxa w tym roku. W maju insurtech poinformował o pozyskaniu 110 mln dolarów w ramach drugiego zamknięcia rundy serii D. Na tę kwotę składało się 55 mln dolarów z kredytu odnawialnego od J.P. Morgan oraz Barclays, a także 55 mln dolarów w kapitale własnym od obecnych i nowych inwestorów.

Przeczytajcie także: wefox poszerza ofertę dla polskich kierowców

Niemiecki wefox to insurtech posiadający własną licencję ubezpieczeniową. Jest znany w Polsce jako zaawansowany technologicznie podmiot, którego polisy można kupić u agentów i w porównywarkach. Natomiast na swoim macierzystym rynku oferuje platformę łączącą pośredników, ubezpieczycieli (w tym ubezpieczeniową spółkę samego insurtechu, ale nie tylko) oraz klientów i cyfryzującą obsługę ubezpieczeń. Firma ostrzy też sobie zęby na segment affinity, czyli partnerstwa z podmiotami nieubezpieczeniowymi, które mogą oferować polisy jako dodatek do swoich podstawowych produktów. Przykładowo niedawno insurtech nawiązał współpracę tego typu z jednym z włoskich telekomów – Windtre.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies