Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wefox znów zgarnął środki od inwestorów. Zapewnił sobie 110 mln dolarów na dalszy rozwój

Nowe środki to w połowie kredyt odnawialny od J.P. Morgan oraz Barclays, a w połowie kapitał od obecnych i nowych inwestorów

Wefox pozyskał dodatkowe 110 mln dolarów w ramach drugiego zamknięcia rundy finansowania serii D. Na wspomnianą kwotę składa się 55 mln dolarów z kredytu odnawialnego od J.P. Morgan oraz Barclays, oraz 55 mln dolarów w kapitale własnym od obecnych i nowych inwestorów. Jego wycena utrzymuje się na poziomie 4,5 mld dolarów.

Przeczytajcie także: Polska na celowniku Wakam

Insurtech podkreśla, że nowe finansowanie pojawia się w momencie, gdy spółka ogłosiła rekordowe wyniki finansowe w pierwszym kwartale tego roku, świadczących o tym, że jest na drodze do osiągnięcia rentowności. Zaufanie inwestorów ma stanowić potwierdzenie siły modelu biznesowego Wefoxa, a nowo pozyskane środki mają zostać wykorzystane do wzmocnienia zarówno działalności ubezpieczeniowej podmiotu, jak i dystrybucyjnej, w tym do rozwoju niedawno uruchomionego globalnego biznesu affinity oraz platformy technologicznej.

Wefox jest insurtechem posiadającym własną licencję ubezpieczeniową i to z tej strony jest znany w Polsce – jako zaawansowany technologicznie ubezpieczyciel, którego polisy można kupić u agentów i w porównywarkach. Natomiast na swoim macierzystym, niemieckim rynku Wefox oferuje platformę łączącą pośredników, ubezpieczycieli (w tym ubezpieczeniową spółkę samego insurtechu, ale nie tylko) oraz klientów i cyfryzującą obsługę ubezpieczeń.

Przeczytajcie także: Trasti wprowadzi czatbota opartego na ChatGPT

Podmiot jest jednym z niewielu przykładów spółek technologicznych, które nie ulegają trendowi, jaki w ostatnim czasie panuje w tym sektorze. Mowa o dużych korektach wycen, jakich doświadczają fintechy. W lipcu minionego roku Wefox pozyskał 400 mln dolarów finansowania, co poskutkowało wzrostem jego szacunkowej wartości do 4,5 mld dolarów z 3 mld dolarów, na jakie wyceniano startup rok temu, po rundzie serii C.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies