Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wefox po kolejnej rundzie finansowania. Mimo słabych nastrojów na rynku wycena insurtechu wzrosła z 3 do 4,5 mld dolarów

Niemiecki insurtech, sprzedający swoje ubezpieczenia również w Polsce, pozyskał od inwestorów 400 mln dolarów

Niemiecki insurtech wefox, działający również w Polsce, pochwalił się pozyskaniem 400 mln dolarów finansowania w rundzie inwestycyjnej serii D. Jego wartość wzrosła zaś do 4,5 mld dolarów z 3 mld dolarów, na jakie wyceniano startup rok temu, po poprzedniej rundzie.

Przeczytajcie także: Hojny rok dla europejskich insurtechów

Jak zaznaczają przedstawiciele firmy, wzrost wartości spółki przeciwstawia się trendowi, jaki panuje obecnie w sektorze technologicznym. Mowa o dużych korektach wycen, jakich doświadczają fintechy. W serwisie cashless.pl mogliście dziś przeczytać o spadku wartości Klarny po ogłoszeniu wyników najnowszej rudny: z 45,6 mld dolarów w czerwcu 2021 r. do 6,7 mld dolarów obecnie, a wcześniej m.in. także o SumUp, którego wycena zmalała z 20 mld euro na 8 mld euro.

– Wycena na poziomie 4,5 mld dolarów jest wyraźnym potwierdzeniem słuszności naszego modelu biznesowego, który koncentruje się na dystrybucji za pośrednictwem agentów, a nie na sprzedaży bezpośredniej. To sprawia, że nasza firma jest obecnie jednym z najbardziej wiarygodnych insurtechów na rynku – komentuje cytowany w komunikacie Julian Teicke, szef i współzałożyciel wefoxa.

Insurtech pochwalił się również podwojeniem w zeszłym roku przychodów (do poziomu 320 mln dolarów), a także uzyskaniem 200 mln dolarów w czterech pierwszych miesiącach tego roku, co sprawia, że wefox jest na dobrej drodze, by na koniec roku osiągnąć wpływy na zakładanym poziomie 600 mln dolarów. Wśród celów na ten rok wskazano również powiększenie bazy klientów do 3 mln, podczas gdy obecnie z usług insurtechu korzystają 2 mln osób.

Przeczytajcie także: Co wefox chce zrobić w Polsce?

Niemiecki insurtech podkreśla także, że jest jedną z niewielu firm technologicznych, które wciąż rekrutują, pomimo niesprzyjających warunków ekonomicznych. W 2021 r. wefox zatrudniał 500 osób, teraz ma już 1300 pracowników, a na koniec tego roku zespół ma się powiększyć do 2000 pracowników.

Środki pozyskane w ramach obecnej rundy mają zostać przeznaczone na rozwój produktu oraz ekspansję w Europie, a w dalszej perspektywie również w Azji i Stanach Zjednoczonych. Firma podkreśla, że jest też na drodze do osiągnięcia rentowności.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies