Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Marka Dotpay znika z rynku. Zakończono konsolidację z operatorem serwisu Przelewy24

Za obsługę transakcyjną partnerów będzie teraz odpowiadać wyłącznie operator serwisu Przelewy24, czyli PayPro

I znowu przychodzi ogłaszać nam koniec pewnej epoki. Tym razem za sprawą spółki PayPro, która poinformowała, że po przeszło 20 latach obecności na polskim rynku płatności znika z niego marka Dotpay. To efekt konsolidacji rozpoczętej w 2020 roku. Po przeprowadzeniu tego procesu cała obsługa transakcyjna realizowana jest przez należący do PayPro serwis Przelewy24. Pierwszy etap połączenia, dotyczący kwestii formalnych, zakończono jeszcze w 2021 roku.

Przeczytajcie także: ING zmienia strony logowania w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej

PayPro wyjaśnia w komunikacie, że na ostatnim etapie konsolidacji przeniesione zostały konta największych partnerów korzystających wcześniej z usług Dotpay. PayPro przypomina im teraz, że powinni zaktualizować informacje o operatorze płatności na swoich stronach internetowych i w materiałach skierowanych do konsumentów.

Hisotria konsolidacji, o której piszę wyżej, zaczęła się jeszcze w 2018 roku, gdy duńska firma Nets przejęła od funduszu z grupy MCI spółki Dotpay i eCard. Wartość tamtej transakcji wyniosła 315 mln zł. Niedługo później KNF wyraził zgodę na przejęcie przez Nets serwisu Przelewy24 należącego do poznańskiej spółki PayPro.

Przeczytajcie także: Już 1 stycznia firmy pożyczkowe trafią pod nadzór KNF

Z kolei duńska firma Nets podpisała umowę dotyczącą fuzji z podmiotem Nexi. Informacje na ten temat zaczęły się pojawiać pod koniec 2020 roku, a formalne połączenie nastąpiło 1 lipca 2021 roku. W efekcie powstał jeden z największych na europejskim rynku operatorów płatności bezgotówkowych. Szacowano wówczas, że łączne roczne przychody nowej grupy wyniosą około 2,9 mld euro.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies