Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Z końcem października wygaśnie ważność części Profili Zaufanych. Pamiętajcie, by ją przedłużyć

Osoby, których Profile Zaufane stracą ważność, mają zostać poinformowane o konieczności ich przedłużenia za pośrednictwem SMS-ów

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że 31 października br. wygasną Profile Zaufane, których ważność została automatycznie przedłużona podczas pandemii. Osoby, których to dotyczy, są o tym informowane za pomocą SMS-ów.

Przeczytajcie także: Przelewy będzie można też wysyłać na Slacku

Użytkownik może czekać na SMS-a z informacją (chyba, że już go otrzymał), ale wystarczy też zalogować się na swój profil, by sprawdzić, do kiedy jest ważny. Jeżeli w polu "Sposób utworzenia/przedłużenia" pojawia się wiadomość "Profil Zaufany przedłużony automatycznie na czas pandemii", to profil zostanie unieważniony 31 października. I to bez względu na wskazywaną datę wygaśnięcia.

Aby przedłużyć ważność profilu, należy zalogować się na stronie pz.gov.pl, a następnie w prawym górnym rogu rozwinąć menu i wybrać "Profil Zaufany". W "Szczegółach profilu" użytkownik powinien wybrać opcję "Przedłuż ważność lub zmień dane" i kliknąć "Dalej". Internauta zobaczy okno ze swoimi danymi – można je potwierdzić lub edytować, po czym trzeba będzie wpisać kody autoryzacyjne przesłane mailem oraz SMS-em. Jeśli wszystko przebiegnie prawidłowo, ważność profilu zostanie przedłużona o trzy lata, co zostanie potwierdzone mailem.

Przeczytajcie także: Apple Card coraz większym kłopotem dla Goldman Sachs

Profil Zaufany jest darmowym narzędziem potwierdzania tożsamości, z pomocą którego można online załatwiać sprawy urzędowe. Profil zakłada się przez internet, a uzytkownika weryfikuje na przykład w oddziałach ZUS lub US, na poczcie a także za pośrednictwem bankowości internetowej.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies