Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
TransactionLink pozyskał 5 mln euro na rozwój. Polski fintech planuje ekspansję w nowych sektorach rynku

Spółka zapowiedziała też rozszerzenie działalności swoich oddziałów zlokalizowanych w Londynie i Berlinie

Firma TransactionLink poinformowała o pozyskaniu od inwestorów 5 mln euro (ponad 22 mln zł). Rundzie finansowania przewodził fundusz White Star Capital. Dołączyli do niego inwestorzy z Londynu i Paryża, a także Target Global, czyli podmiot, który uczestniczył w poprzedniej rundzie.

Przeczytajcie także: Banki nie są zainteresowane przejęciem VeloBanku

Z informacji przekazanych przez fintech wynika, że pozyskane środki zostaną przeznaczone zarówno na rozwój produktu, jak i na ekspansję w nowych dla firmy sektorach rynku. Polska spółka zapowiedziała też rozszerzenie działalności swoich oddziałów zlokalizowanych w Londynie i Berlinie.

TransactionLink to podmiot powołany do życia w 2020 roku. Początkowo firma oferowała klientom platformę integrującą różne funkcje, głównie oparte na otwartej bankowości, które miały im pomóc prowadzić biznes. Kierowała ofertę przede wszystkim do młodych fintechów i ułatwiała im budowanie biznesów od zera. Wśród proponowanych rozwiązań pojawiło się też m.in. potwierdzanie tożsamości online poprzez dowody osobiste z warstwą elektroniczną, co było efektem współpracy fintechu z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, operatorem aplikacji eDO App.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja Revoluta już dostępna

Dzisiaj TransactionLink umożliwia firmom automatyzację procesów wdrażania klientów biznesowych. Są one dopasowane do potrzeb konkretnych firm i nastawione na szybkie wprowadzanie. Dla partnerów oznacza to oszczędności czasu, ale też pieniędzy, bo eliminowana jest potrzeba utrzymywania rozbudowanych zespołów operacyjnych. Fintech współpracuje obecnie z ponad 50 klientami, w tym m.in. z firmą Fiserv.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies