Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP zwiększa przejrzystość inwestowania. Klient pozna koszty zakupu funduszy w IKO oraz iPKO

Koszty transakcji będą podzielone na cztery grupy i wyliczane indywidualnie dla klienta

PKO BP poinformował, że klienci, którzy kupią fundusze inwestycyjne w jego aplikacji mobilnej IKO lub w serwisie transakcyjnym iPKO, mogą łatwo sprawdzić koszty transakcji. Dane na ten temat pojawią się na ekranie zakupu – tuż przed zakończeniem zlecenia. Ma to zwiększyć przejrzystość inwestowania.

Przeczytajcie także: Ubezpieczeniowe ramię TubaPay przejdzie do Insly

Bank wyjaśnia w swoim komunikacie, że nowe narzędzie nie jest skomplikowane. W IKO lub iPKO wystarczy wejść w Ofertę, wybrać fundusz inwestycyjny (przycisk Kup) i wpisać kwotę. Od tego momentu klient może śledzić koszty transakcji i to podzielone na grupy: koszty zakupu, koszty bieżące, koszty sprzedaży i koszty dodatkowe.

Pierwsze trzy kategorie wyrażone są w ujęciu kwotowym i procentowym. Wylicza się je indywidualnie na podstawie inwestowanej kwoty i wybranego funduszu. Czwarta grupa informuje o opłacie dodatkowej (tzw. opłata za sukces) podanej w procentach od wyniku z inwestycji powyżej wskaźnika referencyjnego. Klient będzie mógł poznać te koszty na przykładzie i uzyskać dodatkowe wyjaśnienia po wybraniu odpowiedniej opcji.

Przeczytajcie także: Serwis Bancovo kończy działalność

Instytucja przypomina też, że niedawno udostępniła w procesie zakupu funduszy przez internet inną nowość: prezentację wyniku i stopy zwrotu funduszy. Wcześniej pojawiły się natomiast "Inwestycje tematyczne" pozwalające na inwestowanie według własnych preferencji lub inspirowanie się decyzjami innych inwestorów.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies