Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejne podwyżki na Allegro. Klienci zapłacą więcej za niektóre metody dostawy

Zmiany w cenniku obejmą m.in. usługi Allegro Paczkomaty InPost czy Allegro One Punkt

Klienci Allegro powinni się przygotować na zmiany w cenniku usług świadczonych m.in. przez InPost. Zaczną one obowiązywać 18 października br. Łatwo się domyślić, że chodzi o podwyżki. Obejmą one jednak wyłącznie przesyłki realizowane poza programem Allegro Smart, czyli popularną subskrypcją darmowych dostaw. Warto jednak przypomnieć, że ceny tej ostatniej również idą w górę, o czym więcej dowiecie się z tego tekstu.

Przeczytajcie także: Piąta największa sieć bankomatów zniknie z rynku

Jak wynika z informacji podanych przez operatora rodzimej platformy e-commerce, sprzedawcy od 2 października będą mogli wprowadzać nowe stawki w cennikach dostaw. Od 18 października za usługę Allegro Paczkomaty InPost trzeba będzie zapłacić 10,95 zł (brutto), podczas gdy obecnie jest to 9,99 zł. Cena Allegro Kurier24 InPost wzrośnie z 13,41 zł do 14,99 zł. Wzrosną też ceny usług dodatkowych dla metody Allegro Paczkomaty InPost. Dotyczy to m.in. pobrania, ubezpieczenia przesyłki czy weryfikacji jej wagi i wymiarów.

Należy dodać, że Allegro podnosi też ceny rozwiązań w ramach Allegro One. Za kilka tygodni za Allegro One Punkt klienci zapłacą 9,99 zł, podczas gdy obecnie jest o złotówkę taniej. Koszt usługi Allegro One Kurier-dostawa dzisiaj wzrośnie z 16,99 zł do 17,99 zł, a Allegro One Box–dostawa jutro z 8,99 zł do 9,99 zł. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie firmy.

Przeczytajcie także: Millennium integruje rachunek z platformą do księgowości

Czego jeszcze należy się spodziewać w najbliższych miesiącach? Od 16 października na Allegro obowiązywać będzie maksymalny deklarowany czas wysyłki: 25 dni roboczych od momentu opłacenia zamówienia. Jeśli produkty wysyłane są na podstawie własnej umowy z przewoźnikiem, maksymalny czas dostawy może wynieść 35 dni kalendarzowych. W przypadku Allegro Lokalnie maksymalny czas dostawy do klienta wyniesie 10 dni roboczych.

Pod koniec listopada zmiany obejmą usługę PayU. Podczas wypłaty pieniędzy sprzedawca zdecyduje, czy chce otrzymać środki w złotówkach, koronach czeskich lub euro. Allegro będzie też opóźniać wypłatę pieniędzy ze sprzedaży, jeśli czas dostawy przesyłki przekroczy 10 dni kalendarzowych (dotyczy to kont zwykłych i firmowych). Ta zasada ma kilka wyjątków, nie zostaną nią objęte np. przedmioty wykonane na indywidualne zamówienie.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies