Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Millennium uruchamia nową usługę dla firm. Rachunek można zintegrować z platformą do księgowości

Usługi księgowe w koncie to rynkowy standard. Podobne rozwiązania oferuje już konkurencja, w tym m.in. ING, mBank czy Pekao

Millennium wprowadził nową usługę dla klientów firmowych: Księgowość. Z rozwiązania mogą korzystać osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Narzędzie ma wspierać klienta w, jak sama nazwa wskazuje, prowadzeniu księgowości, w tym w egzekwowaniu należności.

Przeczytajcie także: Piąta największa sieć bankomatów zniknie z rynku

Bank wyjaśnia, że klient może korzystać z tego rozwiązania w dwóch wariantach. W pierwszym używa platformy samodzielnie (z jej pomocą m.in. wystawia faktury, rozlicza zobowiązania podatkowe i ZUS), w drugim jest wspierany przez wyznaczoną do tego osobę, która weźmie na siebie np. kontakt z urzędami. Usługa pozwala przechowywać dokumenty i dzielić je z księgowym.

Platforma Millennium Księgowość została zintegrowana z bankowością internetową instytucji, a klient loguje się do niej tak samo, jak do swojego konta.

Partnerem banku w tej usłudze jest spółka CashDirector, która posiada już spore doświadczenie na tym rynku. Wystarczy wspomnieć, że firma oferująca zautomatyzowany system księgowy wcześniej nawiązała współpracę z mBankiem, ale też Nest Bankiem oraz Aionem. Przeszło dwa lata temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że spółka wystartowała z zagraniczną ekspansją i weszła na rynki belgijski, włoski, francuski i niemiecki. Kilka miesięcy później podmiot zaoferował swoje usługi w USA.

Przeczytajcie także: Nowe ekokarty w ofercie Pocztowego

Millennium poinformował, że pakiet podstawowy, czyli Fakturowanie jest darmowy (podobnie wygląda to u konkurencji). W ramach promocji przez pierwsze trzy miesiące każdy klient będzie mógł też bezpłatnie korzystać z narzędzi do samodzielnej księgowości. Potem zapłaci za to 30 zł miesięcznie. Z kolei pakiet z obslugą księgową kosztuje 189 zł miesięcznie. To cena zbliżona do tych w innych bankach. Dla porównania w mBanku księgowy pakiet Pro kosztuje 200 zł miesięcznie, w Pekao Komfort to także 189 zł, a w ING za pakiet Standard klient płaci 190 zł miesięcznie (oferują one podobne rozwiązania).

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies