Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fundusze ETF od spółki XTB debiutują w kolejnych krajach. Niebawem sprzedaż ruszy także w Polsce

Plany inwestycyjne, w ramach których XTB umożliwia inwestowanie w fundusze ETF, dziś pojawiły się na rynkach portugalskim i słowackim, wkrótce zawitają do Polski

Spółka XTB wprowadziła na kolejnych rynkach nowy produkt: Plany inwestycyjne. Rozwiązanie, które niedawno pojawiło się w Rumunii, jest już dostępne w Portugalii oraz na Słowacji. Z informacji uzyskanych od przedstawicieli firmy wynika, że w Polsce usługa pojawi się w ciągu kilku najbliższych tygodni i to w rozszerzonej wersji. Planowane jest też jej uruchamianie w innych krajach, w których działa podmiot.

Przeczytajcie także: Mercedes nawiązał współpracę z Mastercardem

Plany inwestycyjne powstały z myślą o długoterminowym, pasywnym inwestowaniu. W obecnej formule dotyczy to ETF-ów (Exchange Traded Funds), czyli funduszy notowanych na giełdzie i odzwierciedlający indeks cen wybranych kategorii akcji, surowców czy obligacji. Usługa XTB ułatwia wybór spośród kilkuset funduszy, ale też pomaga ulokować środki w oparciu o preferencje klienta: stopień ryzyka, jakie chce podjąć, czy określony przez niego horyzont inwestycyjny.

Narzędzie XTB wykorzystuje ułamkowe części ETF-ów. W efekcie wystarczy, że klient określi kwotę inwestycji oraz procentowy skład portfela – resztę wykona za niego aplikacja. Jak powiedział mi Filip Kaczmarzyk, członek zarządu XTB, usługa wkróce będzie rozbudowana, końca dobiegają m.in. prace nad funkcją płatności cyklicznych. Pozwoli ona automatycznie doładowywać Plany inwestycyjne: stałą kwotą i wedle harmonogramu ustalonego przez klienta. Ułatwi to systematyczne lokowanie nawet niewielkich kwot.

Przeczytajcie także: Wefox poszerza ofertę polis dla kierowców

Narzędzie udostępniono najpierw na rynku rumuńskim, ponieważ ETF-y cieszą się tam sporą popularnością (podobnymi kryteriami kierowano się uruchamiając usługę na kolejnych dwóch rynkach). XTB zapewnia, że rozwiązanie spotkało się tam ze sporym zainteresowaniem. Warto przypomnieć, że to w tym kraju zadebiutowały także akcje ułamkowe, o których mogliście przeczytać w maju w serwisie cashless.pl. Z pomocą tego narzędzia inwestor nie musi kupować całego papieru wartościowego, a jedynie jego część, co również ma ułatwiać budowanie portfeli inwestycyjnych.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies