Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
XTB ułatwia inwestowanie. Spółka wprowadza do oferty akcje ułamkowe

Z pomocą nowego rozwiązania klient może kupić część akcji już za 10 zł

Spółka XTB poinformowała o udostepnieniu na polskim rynku nowego rozwiązania: akcji ułamkowych. Z pomocą tego narzędzia inwestor nie musi kupować całego papieru wartościowego, a jedynie jego część. Ma to ułatwić budowanie portfeli inwestycyjnych.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku działa już ok. 30 tys. automatów paczkowych

Jak wyjaśnia warszawska firma, na ofertę akcji ułamkowych składa się ponad 900 spółek z parkietów amerykańskich i europejskich, w tym z GPW. Dostępnych będzie też przeszło 130 ETF-ów, czyli notowanych na giełdzie funduszy, odzwierciedlających indeks cen wybranych kategorii akcji, surowców czy obligacji.

Inwestowanie w akcje ułamkowe rozpoczyna się od kwoty 10 zł. Inwestor, który zdecydował się na ten produkt, uzyskuje proporcjonalną część korzyści ekonomicznych, takich jak dywidendy. Spółka dodaje, że ułamki tej samej akcji są sumowane w ramach jednego portfela inwestycyjnego. W momencie gdy suma ułamków osiągnie wartość całkowitą, inwestor staje się właścicielem akcji danej spółki. Do tego momentu właścicielem akcji pozostaje XTB, a inwestor dysponuje prawem powierniczym do ułamkowej części akcji.

Przeczytajcie także: Więcej otwartej bankowości w PKO

Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl o innej inwestycji ułamkowej, a konkretnie o możliwości kupowania sztabek złota "po kawałku". Rozwiązanie dostępne jest w sklepie Goldsaver uruchomionym przez firmę Goldenmark. W obu przypadkach produkt kierowany jest głównie do osób, które chciałyby zainwestować pieniądze, ale nie mogą jednorazowo przeznaczyć na to większej kwoty.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: FINTECH, GPW

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies