Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa chce ułatwić transgraniczny przepływ środków. Pomoże fintech Currencycloud przejęty w 2021 roku

Visa Cross-Border Solutions ma być zestawem rozwiązań dla firm oferujących międzynarodowe transfery pieniężne

Uruchomiono Visa Cross-Border Solutions, które ma być zestawem rozwiązań dla banków, fintechów, brokerów i pozostałych instytucji finansowych. Amerykańska organizacja płatnicza wyjaśnia, że przydadzą się one w transgranicznym przesyłaniu środków.

Przeczytajcie także: Nowe ubezpieczenie dla psów i kotów

Nowa jednostka ma działać w modelu B2B4X, co oznacza, że Visa zaoferuje narzędzia innym firmom, ale najważniejsze ma być doświadczenie klienta końcowego. A tym może być zarówno przedsiębiorca, który chce otrzymać płatność od klienta z innego kraju bez ponoszenia opłat na rzecz pośredników, ale też osoba, która chce wysłać pieniądze do rodziny za granicą z zastosowaniem przejrzystych i konkurencyjnych kursów walutowych.

Visa Cross-Border Solutions zbudowano z wykorzystaniem modułów, które można zintegrować z już istniejącą infrastrukturą instytucji finansowej. Używa się do tego interfejsu API. Owe moduły umożliwiają m.in. tworzenie portfeli wielowalutowych, wymianę walut w czasie zbliżonym do rzeczywistego, wysyłanie (i wydawanie) środków do ponad 180 krajów i terytoriów.

Przeczytajcie także: Santander kończy pilotaż nowej aplikacji

W tworzeniu nowej komórki wykorzystano doświadczenie i zasoby Visy oraz Currencycloud, czyli biznesu przejętego przez Visę w 2021 roku. Currencycloud tworzy oprogramowanie chmurowe i obsługuje setki firm, w tym Revoluta, Monzo, Starling Bank oraz Fundację Billa i Melindy Gatesów. Przed przejęciem przez Visę spółkę wyceniano na 700 mln funtów.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies