Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karty biometryczne ponownie w ofercie Pocztowego. W drugiej edycji dostępnych 800 sztuk

Bank za wydanie karty nie pobiera opłaty, natomiast za korzystanie z niej nalicza 14,99 zł miesięcznie

Klienci indywidualni Banku Pocztowego znów mogą zamawiać karty biometryczne. Bank rozpoczął właśnie drugą edycję sprzedaży tego typu plastików. W puli jest 800 kart.

Przeczytajcie także: Banki z największą liczbą blikowiczów

Jak działa karta biometryczna? Do korzystania z niej nie jest potrzebny PIN. Karta wyposażona jest w czytnik linii papilarnych. Przed transakcją należy przyłożyć do niego palec – jeśli odcisk jest zgodny z zarejestrowanym uprzednio wzorcem biometrycznym, zapala się zielona dioda i można wykonać operację.

Instrumentem tym można płacić zarówno w terminalach, jak i w internecie, wpłacać i wypłacać gotówkę, korzystając z bankomatów i wpłatomatów, a także dodawać go do portfeli cyfrowych udostępnianych przez Bank Pocztowy. Wśród towarzyszących karcie benefitów Pocztowy wymienia darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie, pakiet ubezpieczeń czy gwarancję najniższej ceny przy zakupach online.

Jak wynika z cennika umieszczonego na stronie Pocztowego, bank nie pobiera opłaty za wydanie karty. Natomiast za korzystanie z niej klient zapłaci miesięcznie 14,99 zł.

Przeczytajcie także: Zgłoście się do Who is who w branży płatniczej

Karty biometryczne pojawiły się w ofercie banku po raz pierwszy w grudniu 2021 r., jednak wtedy wydawane były jedynie do kont firmowych. W sierpniu zeszłego roku po raz pierwszy udostępniono je klientom indywidualnym. W pierwszej edycji wypuszczono 950 sztuk. Jak zapewnia Pocztowy, nowy produkt został bardzo dobrze oceniony przez klientów, stąd decyzja, by kontynuować wydawanie kart biometrycznych.

Karta biometryczna dostępna w ofercie Pocztowego została przygotowana we współpracy z Mastercardem oraz firmą Thales. Bank podkreśla, że jest to jedyne tego typu rozwiązanie w Polsce, a w skali europejskiej tylko dwa banki posiadają taką kartę w ofercie.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies