Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe zestawienie cashless.pl. Oto banki, której mają największą liczbę użytkowników Blika

Liderem zestawienia pozostaje PKO BP, z wynikiem 3,6 mln. Jeszcze pięć banków ma przynajmniej 1,5 mln "blikowiczów"

Banki działające na polskim rynku na koniec II kw. miały 14,3 mln aktywnych użytkowników Blika. Dane zebrane przez serwis cashless.pl wskazują, że w porównaniu z poprzednim kwartałem ich liczba wzrosła o ponad 900 tys. W porównaniu do analogicznego okresu 2022 roku wynik udało się poprawić o niemal trzy miliony.

Przeczytajcie także: Kolejna autostrada stała się darmowa

Zestawienie ponownie otwiera PKO BP: blisko 3,6 mln jego klientów korzystało z Blika w okresie kwiecień-czerwiec (z pomocą tego instrumentu wykonali oni przynajmniej jedną transakcję w miesiącu). W porównaniu z kwartałem poprzedzającym instytucja poprawiła wynik o przeszło 150 tys. W ciągu roku liczba aktywnych użytkowników Blika urosła zaś w przypadku największego polskiego banku o ponad 630 tys.

Na kolejnych pozycjach, w gronie banków z największą liczbą użytkowników Blika, znalazły się: mBank oraz ING (oba banki w minionym kwartale przekroczyły próg 2 mln użytkowników), a także Millennium, Santander oraz Pekao. Każdy z nich miał więcej niż 1,5 mln aktywnych "blikowiczów". Swoje wyniki poprawiły wszystkie instytucje, które trafiły do zestawienia.

Przeczytajcie także: mDowodem można się już legitymować w bankach

Warto zaznaczyć, że w rzeczywistości osób korzystających z Blika mogło być więcej, ale nie wszystkie banki dzielą się swoimi statystykami w tym zakresie. Natomiast dane zebrane przez cashless.pl pokrywają się z tymi przekazywanymi przez PSP (operatora Blika), który również podaje, że na koniec minionego kwartału aktywnie korzystało z jego usługi ponad 14 mln osób.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies