Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Usługa Apple Tap to pay z coraz szerszym wsparciem. Partnerem giganta IT został J.P. Morgan

Jeden z największych banków świata jest udziałowcem greckiego fintechu Viva Wallet, który pomaga wdrażać Tap to pay na rynku europejskim

Apple zyskało niedawno dużego partnera w usłudze Tap to pay, która pozwala używać smartfonów tej firmy jako terminali płatniczych. Rozwiązanie zaoferuje swoim klientom biznesowym J.P. Morgan, czyli jeden z największych banków świata. Na razie współpraca dotyczy wyłącznie rynku amerykańskiego i w pierwszej kolejności obejmie sieć sklepów Sephora.

Przeczytajcie także: X zdobywa licencje procesowania płatności w kolejnych stanach USA

W serwisie cashless.pl mogliście niejednokrotnie przeczytać o wdrażaniu narzędzia Tap to pay w różnych regionach świata. Jego idea nie jest skomplikowana: iPhone zyskuje nową funkcję i pozwala przyjmować płatności bezstykowe. Wystarczy, że sprzedawca uruchomi aplikację na swoim smartfonie, wpisze kwotę transakcji i zaprezentuje ją klientowi, który zbliży do iPhone’a sprzedawcy swoją kartę, smartfon czy zegarek z opcją płatności zbliżeniowych, ale niekoniecznie z logo nadgryzionego jabłka.

Usługa Tap to pay przeszło rok temu pojawiła się w USA, potem wdrożono ją w Australii oraz na Tajwanie. W połowie lipca mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że innowacja zawitała na brytyjski rynek, a w sierpniu okazało się, że trafiła też do Holandii (wówczas doniesienia były nieoficjalne, ale to się zmieniło). W tym ostatnim kraju partnerami amerykańskiej korporacji we wdrożeniu są już Adyen oraz SumUp, a w kolejce ustawili się też Revolut, Rabobank, Zettle, Worldline, Pay.nl, Klearly, Stripe oraz Viva Wallet.

Przeczytajcie także: Visa Mobile w siódmej bramce płatniczej

Wspomniana przed momentem Viva Wallet to grecki fintech działający na wielu europejskich rynkach, w tym w Polsce. W ubiegłym roku okazało się, że udziałowcem w tym biznesie zostanie J.P. Morgan. Bank przejął 48,5 proc. udziałów w greckim podmiocie, a wartość całej transakcji miała wynieść ok. 800 mln dolarów.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies