Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Santander jako pierwszy bank w Polsce wprowadza przelewy natychmiastowe w systemie Euro Express Elixir

Nowa usługa w pierwszej kolejności zostanie zaoferowana klientom korporacyjnym Santandera

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, na liście instytucji zintegrowanych z systemem SEPA Instant znalazł się Santander Bank Polska. Co to oznacza dla jego klientów, tłumaczy biuro prasowe instytucji. – Santander Bank Polska jest pierwszym bankiem, który pilotażowo wprowadził u siebie nową usługę KIR Euro Express Elixir. Obecnie uruchomiliśmy rozwiązanie dla przelewów przychodzących, pracujemy nad udostępnieniem przelewów wychodzących dla klientów naszego banku, w pierwszej kolejności dla klientów korporacyjnych – czytam w odpowiedzi na moje pytanie w tej sprawie.

Przeczytajcie także: Zgłoście się do projektu Who is who w polskiej branży płatniczej

Euro Express Elixir ma być systemem służącym do natychmiastowych przelewów w euro. KIR pracuje nad nim od dłuższego czasu, o czym w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać wielokrotnie. Ostatnio w kwietniu ubiegłego roku, gdy spółka zastrzegła w Urzędzie Patentowym nową nazwę. Więcej na ten temat w tekście KIR zastrzegł nazwę Euro Express Elixir. Pierwsze wdrożenia w bankach lada moment.

Tymczasem Express Elixir, czyli system do natychmiastowych przelewów międzybankowych w złotych, wciąż nie jest w Polsce rozwiązaniem standardowym. Większość banków nie pobiera od klientów indywidualnych opłat od przelewów standardowych, ale za ekspresowe każe sobie dodatkowo płacić i to nieraz słono.

Przeczytajcie także: VeloBank upraszcza przelewy pay by link

Wyjątkiem jest tu właśnie Santander, który posiadaczom swojego flagowego rachunku oferuje takie przelewy bezpłatnie. Być może wkrótce będzie tak też w innych bankach. Reguły gry może w tym wypadku zmienić też Revolut, który całkiem niedawno ogłosił, że wszyscy jego klienci mogą korzystać z natychmiastowych przelewów bezpłatnie. Więcej o tym w tekście Przelewy Express Elixir już są w Revolucie. Fintech udostępnia je za darmo we wszystkich planach.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies