Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
VeloBank upraszcza pay by linki zlecane na smartfonie. Działają trochę tak jak Blik bez kodu

Na razie z nowego rozwiązania można korzystać wtedy, gdy kupuje się na ekranie smartfona a jednocześnie używa się aplikacji mobilnej VeloBanku

VeloBank poinformował swoich klientów o wprowadzeniu nowego procesu autoryzacji przelewów typu pay by link, zlecanych ze smartfona. Rozwiązanie ułatwia całą operację oraz skraca drogę od zainicjowania do sfinalizowania transakcji, nazywanej w nomenklaturze banku przelewem Pay by Velo.

Przeczytajcie także: Liczba pay by linków znowy spadła

A o co chodzi? Obecnie klienci większości banków kupując coś w sklepie internetowym i używjąc przeglądarki w smartfonie oraz wybierając jako formę płatności przelew pay by link, zostają przekierowani do serwisu transakcyjnego swojego banku. Tam powinni zalogować się na konto, a następnie potwierdzić płatność, np. kodem z SMS-a lub przy pomocy autoryzacji mobilnej.

VeloBank skrócił ten proces. Jak mówi w rozmowie z serwisem cashless.pl Artur Newecki, rzecznik prasowy instytucji, udogodnienie dotyczy klientów, którzy korzystają z aplikacji mobilnej Velo. Po wyborze Pay by Velo, jako formy płatności, uruchamia się aplikacja banku, za pomocą której można od razu potwierdzić transakcję. Rozwiązanie przypomina więc transakcję Blikiem w procesie, w którym nie trzeba wprowadzać kodu. Velo ma zamiar rozwijać swoją innowację i umożliwić korzystanie z niej także podczas płatności na komputerze.

Przeczytajcie także: Płatności za Autostrady pojawiły się w aplikacji VeloBanku

Z tego co się orientuję, VeloBank jest jednym z pierwszych, o ile nie pierwszym bankiem na polskim rynku, który wprowadził taki proces realizacji przelewu pay by link. Gdyby tak to działało od dawna, na pewno przelewom takim łatwiej byłoby konkurować z innymi narzędziami do płatności internetowych.

Wydaje się jednak, że wprowadzanie takich innowacji teraz, nie pozwoli pay by linkom obronić swojej pozycji w e-commerce. Zwłaszcza, że proponowany przez Velo nowy sposób realizacji przelewów nie dotyczy transakcji realizowanych w ramach open bankingu. A to właśnie przelewy wykonywane z wykorzystaniem otwartej bankowości systematycznie wypierają pay by linki z rynku. Więcej o tym w tekście Liczba pay by linków wróciła do poziomu z 2017 r. Przegrywają z kartami, Blikiem i otwartą bankowością.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies