Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelewy Express Elixir już są w Revolucie. Fintech udostępnia je za darmo we wszystkich planach

Szybkie przelewy mają być domyślne i bezpłatne niezależnie od rodzaju konta w Revolucie

Revolut ogłosił, że udostępnił swoim klientom w Polsce szybkie przelewy Express Elixir. Mają być bezpłatne we wszystkich planach, niezależnie od rodzaju posiadanego konta.

– Od początku tego roku polscy klienci Revolut wykonali ok. 3,7 miliona tradycyjnych przelewów lokalnych. Teraz będą mogli przesyłać pieniądze znacznie szybciej, bez dodatkowych opłat. Wcześniej przelewy lokalne realizowane były tego samego dnia lub w kolejny dzień roboczy. Teraz dostarczane będą natychmiast – informuje brytyjski fintechowy bank w przesłanej do redakcji informacji prasowej.

Przeczytajcie także: W Revolucie już możecie wysłać przelew natychmiastowy

– Misją Revoluta jest demokratyzowanie usług finansowych, tak by były dostępne dla każdego, w sposób łatwy i w atrakcyjnej cenie. Tym razem oddajemy w ręce klientów w Polsce usługę błyskawicznych przelewów lokalnych bez żadnych dodatkowych opłat. Mamy nadzieję, że to udogodnienie przypadnie do gustu Polakom, którzy używają Revolut do codziennych przelewów i płatności – powiedział Jason Pijnaker, zarządzający działem płatności w Revolucie. Dodał, że tradycyjne banki w Polsce narzucają opłatę za błyskawiczne przelewy Express Elixir. – Naszym zdaniem klienci skorzystają znacznie bardziej, jeśli te przelewy będą bezpłatne – podkreślił Jason Pijnaker.

O możliwym uruchomieniu Express Elixira dla klientów Revoluta pisaliśmy już w marcu tego roku. Wówczas w tabeli dostępności systemu Express Elixir pojawiła się informacja, że Aion (obsługujący konta złotowe Revoluta w Polsce) może już realizować przelewy natychmiastowe. Zakończenie prac integracyjnych potwierdziło wówczas także biuro prasowe KIR. Po blisko trzech miesiącach fintech zdecydował się udostępnić usługę wszystkich klientom.

Express Elixir to system przelewów błyskawicznych zarządzany przez KIR. Dzięki niemu, przesyłane środki mogą trafić na konto niemal natychmiast, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Przeczytajcie także: Revolut z bezpośrednim połączeniem z systemem SEPA

Natomiast jak słusznie zauważa Jason Pijnaker, większość polskich banków każe klientom dodatkowo płacić za każdy błyskawiczny przelew. Zwykle kosztuje to 5 zł. Zdarza się, że błyskawiczne przelewy są darmowe dla posiadaczy rachunków premium, ale i tam są limitowane. Na przykład w mBanku przy koncie Intensive darmowe są tylko trzy pierwsze Express Elixiry w miesiącu. Zdaje się jedynym bankiem w Polsce, który Express Elixir oferuje obecnie za darmo posiadaczom zwykłych rachunków, jest Santander.

Czy decyzja Revoluta o udostępnieniu tej usługi bezpłatnie we wszystkich planach spowoduje rewizję polityki polskich banków? Można mieć nadzieję patrząc na to, że w przeszłości stało się tak w przypadku opłat i prowizji pobieranych za wymianę walut oraz za używanie kart za granicą.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies