Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO Junior w nowej odsłonie. Bank zapowiada wdrożenie płatności Blikiem

Na razie odświeżono wygląd apki i unowocześniono nawigację, użytkownicy zyskali też więcej opcji logowania

PKO BP poinformował, że aplikacja PKO Junior została unowocześniona. Dziecko może się do niej logować PIN-em, ale też biometrią: odciskiem palca lub identyfikacją twarzy. Młodzi użytkownicy mogą liczyć na nawigację odpowiadającą dzisiejszym standardom mobilnym oraz odświeżony wygląd. W efekcie korzystanie z oprogramowania ma być bardziej intuicyjne.

Przeczytajcie także: Kolejny bank w programie Mastercard Bezcenne Chwile

Nową apkę wykonano w technologii Flutter, dzięki czemu nowości mogą być wprowadzane szybciej i jednocześnie na dwóch głównych platformach mobilnych: iOS oraz Androidzie. Bank postawił na zwiększenie wygody użytkowania ekranu startowego oraz możliwość wyszukiwania funkcji w dolnym menu. Poprawiono również elementy odpowiadające za bezpieczeństwo bankowania najmłodszych klientów. To jednak nie koniec zmian – apka ma się doczekać m.in. płatności Blikiem. Nowością dla rodziców będzie z kolei możliwość zarządzania tą aplikacją poprzez serwis internetowy iPKO i aplikację mobilną IKO.

Przeczytajcie także: Revolut padł ofiarą oszustów

Największy rodzimy bank podzielił się tymi informacjami z okazji 10. rocznicy uruchomienia PKO Junior. Początkowo dostępny był jedynie serwis internetowy, ale w 2016 roku na rynek trafiła też aplikacja mobilna. PKO BP informuje, że z oferty tej skorzystało łącznie prawie 730 tys. dzieci. W sumie na dziecięcych kontach w tej instytucji zgromadzonych jest obecnie ponad 2,1 mld zł. Dzieci wykonują średnio w miesiącu 9 transakcji bezgotówkowych, a prawie 99 proc. wszystkich ich transakcji to płatności kartą.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies