Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Co instytucje finansowe robią dla społeczności LGBT+ w Polsce? Premiera rankingu już w czwartek

Ranking instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+ to część realizowanego przez redakcję cashless.pl projektu Cashless dla równości

Już w najbliższy czwartek opublikujemy najnowszy Ranking instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+. Ranking powstaje na podstawie ankiety przygotowanej przez redakcję cashless.pl i rozesłanej do banków, organizacji płatniczych, agentów rozliczeniowych, dużych fintechów, towarzystw ubezpieczeniowych, firm z branży e-commerce, etc. Za wszystkie odpowiedzi umieszczone w ankiecie przygotowanej przez cashless.pl można otrzymać maksymalnie 100 pkt. Nagradzane są nimi tylko te działania firm i korporacji, które dotyczą lokalnych struktur organizacyjnych.

Przeczytajcie także: Biznes powinien być inicjatorem zmian!

Przygotowując ankietę inspirowaliśmy się inicjatywą amerykańskiej fundacji Human Rights Campaign. Organizacja ta przygotowuje i publikuje Corporate Equality Index. Natomiast zastosowane przez nas kryteria uwzględniają polskie realia. Poprzeczkę podniesiemy, gdy większość uczestniczących w projekcie firm spełni wymagane minima.

W nowym rankingu duże zmiany. Przypomnę, że rok temu jedynie BNP Paribas uzyskał maksymalną liczbę punktów, chociaż wielu firmom będącym w czołówce zabrakło bardzo niewiele. O tym, kto dołączył do rankingu, a kto poprawił swój wynik poinformujemy już w czwartek.

Przeczytajcie także: PayU udowodniło, że poważnie myśli o ESG

A w raporcie oprócz analizy danych pochodzących z ankiet i samego rankingu zamieściliśmy rozmowę z Hubertem Sobeckim, współprzewodniczącym Stowarzyszenia Miłość nie Wyklucza. Hubert opowiada między innymi o tym, dlaczego miejsca pracy powinny być bezpieczną przystanią dla osób LGBT+ i jak firmy mogą takie standardy osiągnąć.

Redakcja cashless.pl od kilku lat realizuje projekt Cashless dla równości. W ramach tej inicjatywy w marcu przygotowujemy Ranking najbardziej wpływowych kobiet branży płatniczej, promując ideę równości płci. W czerwcu zaś ukazuje się wspomniany już Ranking instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+, poprzez który chcemy zachęcać firmy, by dawały przykład w działaniach na rzecz równych praw i wspierały walkę z dyskryminacją. Tegoroczny Pride week otworzyliśmy zaś felietonem Marty Życińskiej, dyrektorki generalnej polskiego oddziału Mastercard Europe.
Mastercard i Visa są partnerami głównymi Rankingu.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies