Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Grzegorz Łapiński wrócił do płatności. Pomaga rumuńskiej spółce PayPoint

Firma PayPoint była dotąd znana głównie z obsługi płatności za rachunki, doładowania, itd. Ale ambicją Łapińskiego jest, by stała się ważnym graczem na rynku terminali

Dobrze znany dużej części czytelników cashless.pl Grzegorz Łapiński, były wiceprezes Polskich ePłatności, wrócił do branży. Od kwietnia jest członkiem rady nadzorczej rumuńskiej spółki PayPoint. Do niedawna była ona znana głównie z takich usług jak doładowania czy obsługa płatności za media. Teraz chce odgrywać także większą rolę na rumuńskim rynku terminali płatniczych.

Przeczytajcie także: Grzegorz Łapiński odchodzi z PeP

Zdaniem Grzegorza Łapińskiego w Rumunii działa obecnie ok. 300 tys. terminali płatniczych a eksperci szacują, że w najbliższych latach ta liczba może ulec potrojeniu. Można więc spodziewać się, że rynek ma przed sobą okres szybkiego wzrostu i daje duże pole do rozwoju takim podmiotom jak PayPoint. Spółka oferuje multifunkcjonalne urządzenia oparte na systemie Android. Oprócz przyjęcia płatności umożliwiają one oferowanie wielu innych usług, jak nadawanie i odbieranie przesyłek, przyjmowanie napiwków w restauracjach, obsługę stanów magazynowych, itd.

Przeczytajcie także: Awans Piotra Wasia w strukturach Sunmi

Grzegorz Łapiński w zarządzie Polskich ePłatności zasiadał w latach 2016-2021, gdy spółka ta szybko konsolidowała krajowy rynek terminali płatniczych, i z jednego z najmniejszych operatorów tych urządzeń urosła na tyle, że weszła do pierwszej trójki. Przed pracą w PeP Łapiński przez wiele lat pracował dla firmy First Data (obecnie Fiserv), która jest właścicielem marki PolCard. Karierę zawodową zaczynał w EY pod koniec lat 90-tych.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies