Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Awans Piotra Wasia. Będzie kierował firmą Sunmi w całej Europie

Sunmi to chiński producent sprzętu takiego jak terminale płatnicze

Kolejny polski menadżer awansował w strukturach dużych organizacji globalnych. Piotr Waś, znany czytelnikom cashless.pl m.in. jako były szef Ingenico w Polsce, został dyrektorem zarządzającym Sunmi w całej Europie. – Dla mnie to trochę niespodziewane, niemniej uważam, że jestem gotów poprowadzić europejski zespół Sunmi – powiedział Piotr Waś w rozmowie z cashless.pl.

Przeczytajcie także: Karol Sadaj odchodzi z Aiona

Sunmi to chiński producent sprzętu elektronicznego takiego jak terminale płatnicze czy urządzenia ułatwiające sprzedaż w sklepach i restauracjach. Firma jest stosunkowo młoda, ale od kilku lat rozwija się w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce. Jej biznesem tutaj jak i w Europie Środkowej i Wschodniej zarządzał właśnie Piotr Waś. Wraz z nim awans w strukturach Sunmi otrzymał także Marcin Budziszewski, który do niedawna był szefem sprzedaży Sunmi w Polsce, a od teraz jest szefem sprzedaży na cały region.

Jak wspomniałem wcześniej, Piotr Waś był przez wiele lat szefem Ingenico w Polsce (jeden z największych producentów terminali płatniczych). Za jego kadencji firma zaczęła skutecznie konkurować z Verifonem, który wcześniej władał tu praktycznie niepodzielnie. Waś był też m.in. szefem sprzedaży w First Data oraz menadżerem w Euronecie.

Przeczytajcie także: Nowy country manager w Euronecie

Warto wspomnieć, że w ostatnich latach w kilku globalnych organizacjach finansowych czy technologicznych na ważnych stanowiskach pojawiło się wiele polskich nazwisk. W tym miejscu można wspomnieć m.in. o Jakubie Kiwiorze, który jest szefem Visy na Europę Środkową i Wschodnią, Bartoszu Ciołkowskim, który pełni podobną rolę w Mastercardzie (zarządza organizacją w regionie Europy Wschodniej i Południowej) czy Michale Bolesławskim, który jest szefem bankowości korporacyjnej całej grupy ING.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies