Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawe wdrożenie iPOS i Sunmi: integracja terminala płatniczego, wirtualnej kasy fiskalnej oraz tabletu do zarządzania obsługą restauracji

Nowe rozwiązanie działa we wszystkich punktach gastronomicznych, funkcjonujących w Fabryce Norblina w Warszawie

W kilkudziesięciu restauracjach, kawiarniach i barach obsługujących klientów odwiedzających warszawską Fabrykę Norblina, działa ciekawe rozwiązanie wdrożone przez firmy Sunmi oraz iPOS. Polega ono na integracji urządzenia do obsługi restauracji Sunmi T2 (rodzaj stacjonarnego tabletu) z kasoterminalem polskiego fintechu iPOS.

Przeczytajcie także: iPOS pocket trafił na rynek

O spółce iPOS mogliście czytać w serwisie cashless.pl już nie raz. Kilka lat temu firma wprowadziła do sprzedaży urządzenie będące połączeniem terminala płatniczego Verifone z drukarką fiskalną. Dodatkowo na terminalu zainstalowane było oprogramowanie pomagające w zarządzaniu biznesem. Obecnie w ofercie iPOS znajduje się już rozwiązanie nowszej generacji, czyli iPOS pocket, w którym na terminalu płatniczym zainstalowana jest wirtualna kasa fiskalna. Innowacja jest na razie dostępna przede wszystkim dla branży horeca (m.in. restauracje). I właśnie takie urządzenie zastosowano we wdrożeniu w Fabryce Norblina.

Z kolei Sunmi to chiński producent terminali płatniczych i innych urządzeń działających w oparciu o system Android. Każde z nich może obsługiwać różne aplikacje, a więc sprzedażową, wirtualną kasę fiskalną czy terminal aplikacyjny. W opisywanym tu przypadku urządzenie T2 umożliwia prowadzenie sprzedaży w restauracji i wysyłanie informacji na temat rachunku do kasoterminala iPOS, za pomocą którego klient może sfinalizować płatność i odebrać paragon fiskalny.

Przeczytajcie także: Tak wygląda terminal aplikacyjny wdrażany przez ING

Wielu ekspertów jest zdania, że terminale z systemem operacyjnym Android mają przed sobą świetlaną przyszłość. Decyduje o tym m.in. fakt, że umożliwiają wygodne łączenie wielu różnych funkcji w jednym urządzeniu. W Polsce rośnie liczba operatorów oferujących terminale z Androidem, głównie firmy PAX. Na rynek ten planuje jednak wejść także Sunmi, choć na razie udało się jej sprzedać tu maszyny niepełniące funkcji płatniczych – w rozwiązaniu z Fabryki Norblina odpowiada za to kasoterminal iPOS.

Natomiast jeszcze więcej możliwości integracyjnych da upowszechnienie się terminali aplikacyjnych, takich jak np. polski Softpos czy Polcard GO oraz wirtualnych kas fiskalnych. O tym, że obecny rok może być pod tym względem przełomowy mówili eksperci podczas ostatniego wydarzenia z cyklu Cashless Breakfast. Więcej na ten temat możecie się dowiedzieć słuchając 23. odcinka Bezgotówkowego podcastu lub przeczytać w tekście: Oto pierwsze zdjęcia eTerminala od ING. Zdaniem ekspertów 2022 będzie rokiem takich rozwiązań.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies