Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Duża zmiana we władzach Polskich ePłatności. Grzegorz Łapiński odchodzi ze spółki

Łapiński był wiceprezesem w PeP od jesieni 2016 r. i był współautorem awansu firmy z drugiej ligi do czołówki największych operatorów terminali płatniczych w Polsce

Z nieoficjalnych informacji serwisu cashless.pl wynika, że wiceprezes Polskich ePłatności Grzegorz Łapiński zrezygnował ze stanowiska i opuści spółkę. Informację potwierdziło biuro prasowe PeP. – Wraz z przejęciem PeP przez Grupę Nets, europejskiego lidera branży płatniczej, zakończył się pewien etap dla firmy oraz samego zarządu. Łapiński postanowił zakończyć działalność operacyjną – czytam w odpowiedzi na moje pytanie w tej sprawie.

Przeczytajcie także: Polskie ePłatności przejmują terminale Grupy Lew

To dość zastanawiające sformułowanie "działalność operacyjna" w kontekście pracy managera prawdopodobnie wynika z faktu, że – jak wiadomo na podstawie nieoficjalnych informacji – były wiceprezes PeP będzie przynajmniej jeszcze przez jakiś czas w mniej sformalizowany sposób doradzał zarządowi spółki.

Przypomnę, że Grzegorz Łapiński był wiceprezesem PeP od jesieni 2016 r. Do firmy trafił jeszcze za prezesury Janusza Diemki. Łapińskiego można uznać za współautora awansu Polskich ePłatności na podium największych operatorów terminali płatniczych nad Wisłą. Za jego kadencji przeprowadzono przejęcia takich podmiotów jak BillBird, PayLane, PayUp, biznesu terminalowego Kolportera, a ostatnio – urządzeń obsługiwanych przez Grupę Lew.

Przeczytajcie także: Nowe terminale z systemem Android na polskim rynku

Spółka PeP wreszcie sama stała się obiektem akwizycji – została kupiona przez duńską Grupę Nets. W Polsce pierwsze skrzypce w konglomeracie budowanym przez Nets gra Piotr Kurczewski, współzałożyciel przejętego wcześniej przez Nets operatora serwisu Przelewy24. Niewykluczone, że rezygnacja Łapińskiego zwiastuje więcej zmian we władzach PeP.

Natomiast Grzegorz Łapiński, zanim trafił do zarządu PeP, przez wiele lat pracował na różnych stanowiskach w spółce First Data Polska, a karierę zawodową zaczynał w EY. Studiował m.in. na Politechnice Warszawskiej.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies