Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski fintech PayEye liczy na sukces za granicą. Spółka chce wprowadzić swoją technologię na rynek amerykański

Szefem amerykańskiego oddziału firmy PayEye został Gary Burtka

Fintech PayEye chce rozwijać się nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jednym z pierwszych rynków, na którym chce rozpocząć realizację tego planu, są Stany Zjednoczone. Szefem amerykańskiego oddziału firmy został Gary Burtka. Menedżer zdobywał wcześniej doświadczenie m.in. w RTB House, Ad Tech i Criteo.

Przeczytajcie także: Compensa ułatwia zawarcie umowy ubezpieczenia na życie

PayEye rozwija narzędzie do płatności wykorzystujące biometrię. Początkowo była to biometria tęczówki oka. W połowie 2022 roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że fintech uruchomił swoją usługę w wersji 2.0, która łączy biometrię oka i twarzy. Wprowadzono też inne zmiany, z których najważniejsza była możliwość zdalnej aktywacji aplikacji mobilnej.

Oprócz aplikacji na rozwiązanie PayEye składają się terminal płatniczy eyePOS, płatności e-payeye dla e-commerce oraz PayEye Zone, czyli platforma dla sprzedawców. Dostęp do tej ostatniej, jak i do samej aplikacji jest darmowy. Istotną zmianą w usłudze było wprowadzenie nowego źródła pieniądza – wcześniej należało zasilić wirtualną portmonetkę, od kilku kwartałów wystarczy podpiąć do apki kartę Mastercarda lub Visy, by móc "płacić spojrzeniem", jak PayEye określa swoją usługę w materiałach promocyjnych.

Przeczytajcie także: Aion likwiduje usługę zarządzania portfelem

Początkowo usługa była dostępna we Wrocławiu i jego okolicach, ale pod koniec ubiegłego roku trafiła do Warszawy i Poznania (efekt partnerstwa z Komputronikiem). Kilka tygodni temu okazało się, że terminale biometryczne wrocławskiego fintechu zaoferuje swoim klientom biznesowym Bank Spółdzielczy w Kobierzycach należący do grupy SGB.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies