Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander Leasing ze zdalnym potwierdzaniem tożsamości. Wykorzystano rozwiązanie mojeID

Narzędzie będzie używane do identyfikacji klienta na platformie eBOK24

Santander Leasing dołączył do grona usługodawców umożliwiających klientom zdalne potwierdzanie tożsamości z wykorzystaniem mojeID. Rozwiązanie dostarczane przez KIR będzie wykorzystywane do identyfikacji użytkowników w biurze obsługi klienta.

Przeczytajcie także: Payskin z nową metodą płatności

Narzędzie mojeID jest używane przez firmy z różnych sektorów gospodarki, m.in. energetyczne, ubezpieczeniowe, medyczne czy właśnie leasingowe. Aby skorzystać z tego rozwiązania, wystarczy na portalu, w tym przypadku na platformie eBOK24, wybrać logowanie za pomocą mojeID. Klient zostaje przeniesiony na stronę swojego banku, gdzie musi się zalogować na rachunek. Następnie wraca na stronę Santander Leasing z już potwierdzoną tożsamością. Bank nie zna jego aktywności poza systemem transakcyjnym, a zewnętrzny dostawca nie zna danych logowania do bankowości elektronicznej.

Platforma eBOK24 umożliwia załatwienie spraw formalnych online, wgląd w zdigitalizowane dokumenty, m.in. umowy leasingu, pożyczki i najmu, wykonywanie płatności online czy zmian teleadresowych. Sama spółka Santander Leasing świadczy usługi w zakresie leasingu samochodów osobowych i dostawczych, ale też np. maszyn.

Przeczytajcie także: IdoSell wprowadza express checkout

Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że potwierdzanie tożsamości za pomocą mojeID umożliwił fintech LeaseLink, będący częścią grupy kapitałowej mBank. We współpracy z KIR podmiot planuje też w najbliższym czasie udostępnić klientom opcję podpisywania dokumentów i umów z wykorzystaniem mobilnego elektronicznego podpisu kwalifikowanego mSzafir. Z kolei ING rozszerzył funkcjonalność systemu mojeID. Jego klienci mogą używać tego systemu do weryfikowania tożsamości także w witrynach instytucji publicznych.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: MOJEID, KIR, LEASING

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies