Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe podmioty w rejestrze MIP. Wśród nich platforma e-sportowa i kantor internetowy

Do rejestru małych instytucji płatniczych dodano już ponad 200 podmiotów, ale tych z aktywnym statusem MIP jest 176

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała kilka podmiotów do rejestru małych instytucji płatniczych. W efekcie na liście znaleźć można ponad 200 firm, ale część z nich została już wykreślona – obecnie status MIP ma 176 podmiotów. W ostatnich dniach w rejestrze pojawiły się spółki PK Capital, GGDAB oraz Timbex. Wśród usług zgłoszonych KNF ta ostatnia podała m.in. wydawanie instrumentów płatniczych i transfer środków.

Przeczytajcie także: Raiffeisen Digital Bank wprowadził konto oszczędnościowe

W stolicy zarejestrowana jest także firma PK Capital, świadcząca usługi pod dwiema markami. Pierwszą z nich jest Kantor dla firm. Jak sama nazwa wskazuje, podmiot zajmuje się wymianą walut, a jego klientami są przedsiębiorstwa. Serwis agreguje ceny z 20 banków na świecie, co umożliwia użytkownikom realizację wymiany ponad 80 walut. Z kolei dla klientów detalicznych przygotowano Ekantor.pl, w którym znaleźć można najpopularniejsze waluty.

Natomiast spółka GGDAB zarejestrowana jest w Mysłowicach i działa w branży gier wideo. Podmiot tworzy platformę e-sportową, na której zamierza organizować turnieje zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Ze strony internetowej firmy można się dowiedzieć, że projektuje ona własne gry, ale korzysta też z istniejących tytułów – wszystkie mają być dostępne na jednej platformie.

Przeczytajcie także: ZEN z nowym partnerem – PrivatBankiem

Mała instytucja płatnicza to instytucja, która pojawiła się w polskich przepisach kilka lat temu. O taki status mogą się ubiegać firmy zainteresowane wprowadzeniem na rynek usług finansowych. Chociaż łatwiej jest uzyskać wpis do rejestru MIP niż Krajowych instytucji płatniczych, to warto pamiętać o ograniczeniach: MIP-y nie mogą działać poza Polską czy oferować usług z zakresu tzw. otwartej bankowości. Dane na temat funkcjonowania obu rejestrów znaleźć można w tym tekście.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies