Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Raiffeisen Digital Bank wprowadził konto oszczędnościowe. Oferuje 10 proc. w skali roku

Niestety, tak wysokie oprocentowanie jest dostępne tylko w okresie promocyjnym. Standardowa stawka to 3,5 proc.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Raiffeisen Digital Bank wprowadził do swojej oferty w Polsce rachunek oszczędnościowy. O tym, że ma taki zamiar, w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać już na początku kwietnia bieżącego roku w tekście Konto w Raiffeisen Digital Bank może już założyć każdy. Pod warunkiem, że ma telefon z Androidem.

Przeczytajcie także: Raiffeisen Digital Bank udostępnił Apple Pay

Teraz Konto Oszczędnościowe Start jest już dostępne. Weszło do oferty kilka dni temu i w okresie promocyjnym, trwającym do 29 września bieżącego roku, jest oprocentowane na rekordowym obecnie na polskim rynku poziomie 10 proc. w skali roku. Na takie oprocentowanie można liczyć w przypadku posiadania oszczędności do 30 tys. zł. Standardowe oprocentowanie konta, obowiązujące po okresie promocyjnym oraz dla kwot będących nadwyżką ponad 30 tys. zł to 3,5 proc. w skali roku. Zgodnie z informacją umieszczoną na stronie Raiffeisen Digital Bank Konto Oszczędnościowe Start można założyć do 30 kwietnia 2025 r.

Przeczytajcie także: Tak wygląda nowa aplikacja Raiffeisen Digital Bank

Raiffeisen to bank, który na polskim rynku już oferował rachunki osobiste, oszczędnościowe, itd. Później jednak pozbył się polskich aktywów sprzedając je BNP Paribas. RDB to nowe przedsięwzięcie Austriaków budowane przez zespół, na czele którego stoi Polak, Kamil Niewiatowski. Nowe usługi, włącznie z rachunkami i pożyczkami online, przetestowane w Polsce mają być później eksportowane na inne rynki. W najbliższym czasie RDB zamierza rozpocząć sprzedaż kont także w Rumunii.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies