Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mennica Skarbowa rozwija sprzedaż online. Złoto i srebro dostępne na platformach Allegro i Empiku

Działania firmy to reakcja na oczekiwania klientów - sprzedaż online cennych kruszców dynamicznie rośnie

Mennica Skarbowa poinformowała o uzupełnieniu swojej oferty sprzedaży złota i srebra online. Cenne metale można już kupować nie tylko na stronie internetowej spółki, ale też na platformach Allegro i Empiku. W ten sposób firma chce dotrzeć do większej liczby klientów, zwłaszcza tych młodszych, i poprawić swoje przychody. Zakupione w sieci złoto i srebro są wysyłane do klienta w ciągu 24 godzin.

Przeczytajcie także: Allianz wprowadza nowe ubezpieczenie Moja Podróż

Władze spółki zdecydowały się na taki ruch, ponieważ zauważono wzrost zainteresowania jej ofertą wśród klientów online. Obecnie blisko jedna czwarta sprzedaży generowana jest w ten sposób. Polacy szczególnie upodobali sobie złoto i srebro inwestycyjne o małych gramaturach, o wartości od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Na Allegro można kupić m.in. 10-gramową sztabkę, jak i SmartPack, czyli blister składający się z 10 sztabek o wadze 2 gramów.

Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że firma Goldenmark uruchomiła sklep internetowy Goldsaver. Łączy on e-commerce z inwestowaniem w cenny kruszec. Jedną z cech oferty nowego sklepu jest możliwość zakupu sztabki złota "po kawałku". Rozwiązanie powstało z myślą o osobach, które nie mogą sobie pozwolić na jednorazowy zakup całej sztabki, a nie chcą też ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem np. monet inwestycyjnych.

Przeczytajcie także: Visa uruchomi w Polsce hub technologiczny

Z kolei przed dwoma miesiącami okazało się, że PKO BP umożliwił swoim klientom zakup złota inwestycyjnego Mennicy Polskiej w aplikacji IKO. Użytkownik apki znajdzie tę ofertę w zakładce "Moje produkty". Do kupienia są sztabki o różnej wadze, a także monety bulionowe. Wcześniej złoto inwestycyjne jako produkt pojawiło się w serwisie iPKO, kupić można je także w oddziałach banku.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies