Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sztabki złota sprzedawane "po kawałku". Można płacić Blikiem i cyfrowymi portfelami

Nowa, ciekawa oferta została wprowadzona przez firmę Goldenmark

Firma Goldenmark, dystrybutor złota oferujący swoje usługi klientom indywidualnym, uruchomiła sklep internetowy Goldsaver. Łączy on e-commerce z inwestowaniem w cenny kruszec. Jedną z cech oferty nowego sklepu jest możliwość zakupu sztabki złota "po kawałku". Rozwiązanie powstało z myślą o osobach, które nie mogą sobie pozwolić na jednorazowy zakup całej sztabki, a nie chcą też ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem np. monet inwestycyjnych.

Przeczytajcie także: Rosja i Białoruś od 1 czerwca poza Systemem Zielonej Karty

Osoba zainteresowana tym rozwiązaniem powinna założyć konto we wspominanym sklepie i podać dane osobowe oraz adresowe do faktury. Po jego aktywacji można zacząć kupować złoto online. To klient ustala częstotliwość i kwotę transakcji, ale minimalna wpłata wynosi 50 zł. W procesie płatności do wyboru są Blik, system Przelewy24, a także Google Pay i Apple Pay. Można też ustawić w banku stałe zlecenie.

Po każdym zakupie użytkownik dostaje fakturę potwierdzającą ilość kupionego złota. Aktualny stan posiadania kruszcu i historię zakupów można sprawdzać w panelu klienta. Gdy uzbiera się 1 uncja (niewiele ponad 31 g, obecnie o wartości niespełna 9 tys. zł), można odebrać sztabkę w salonie sieci Goldenmark (działają w 20 polskich miastach), ale też za pośrednictwem kuriera czy nawet paczkomatu. Alternatywnie można przechowywać sztabkę w skarbcu firmy (bez dodatkowych kosztów) i sprzedać ją w dowolnym momencie. Co istotne, złoto można odsprzedać w e-sklepie także wtedy, gdy nie uzbierało się pełnej uncji.

Przeczytajcie także: InPost zastrzegł kolejne logotypy dotyczące płatności

Cenę, po której kupowane jest złoto, klient widzi w momencie transakcji. Jest ona wyliczana na podstawie aktualnego kursu złota z NBP, z uwzględnieniem kosztów produkcji, transportu i ubezpieczenia oraz funkcjonowania sklepu. Przedstawiciele firmy zapewniają, że ostateczny koszt grama złota nie odbiega zbytnio od tego ponoszonego przez osobę kupującą od razu całą sztabkę.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies