Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa aplikacja ubezpieczeniowa. Start OLO Clever już wkrótce

Na początku w OLO Clever będzie można kupować polisy komunikacyjne i turystyczne

Powstaje nowa aplikacja do zakupu i obsługi ubezpieczeń: OLO Clever. Jak dowiedziałam się od jej twórców, apka jest już na etapie ostatnich testów i w ciągu miesiąca powinna się pojawić w marketach Google Play i App Store.

Przeczytajcie także: OC i AC wracają do SkyCasha

Oprogramowanie jest przeznaczone dla klientów detalicznych. – Budując aplikację, kierowaliśmy się przede wszystkim wygodą użytkownika i jego problemami związanymi z zarządzaniem ubezpieczeniami – mówi Oskar Janiak, dyrektor operacyjny OLO Clever. Użytkownicy będą więc mogli za jej pomocą przede wszystkim kupić ubezpieczenia, swobodnie zarządzając ich zakresem i wybierając preferowanych ubezpieczycieli. Proces ten ma być wygodny, dzięki prostemu interfejsowi. Początkowo w apce będzie można zawierać umowy ubezpieczeń komunikacyjnych (OC, AC, NNW, assistance) i podróżnych.

Należność za polisę będzie można uregulować, korzystając z różnych metod płatności (w tym płatności ratalnych). Ich lista ma być wydłużana wraz z rozwojem aplikacji i docelowo mają się na niej znaleźć: Blik, przelewy online, płatności odroczone, a także Apple Pay i Google Wallet (Google Pay). Użytkownicy mogą też liczyć na automatyczne przypomnienia o płatnościach rat czy kończącej się polisie.

OLO Clever przyda się również do zgłoszenia szkody. Będzie to można zrobić bezpośrednio z apki, a proces będzie krótki i ujednolicony dla wszystkich ubezpieczycieli. Klienci będą mogli również za pośrednictwem apki skontaktować się z ubezpieczycielem.

Przeczytajcie także: To nie jest kraj dla aplikacji ubezpieczeniowych

OLO Clever będzie też swego rodzaju portfelem polis, za pomocą którego użytkownik będzie miał dostęp do zawartych umów. Najważniejsze informacje o polisie, takie jak jej numer, okres ochrony, zakres, dane ubezpieczyciela i kontakt do niego) będą widoczne w postaci przejrzystych kart. Podobnie przedstawiane będą zgłoszone szkody.

Jak zdradza Oskar Janiak, w dalszych planach jest rozbudowa oferty o kolejne rodzaje ubezpieczeń i poszerzanie grona współpracujących ubezpieczycieli, ale też wprowadzenie nowych funkcji.

Za rozwiązaniem stoi agencja Top Ubezpieczenia, która pełni też rolę dystrybutora ubezpieczeń w aplikacji OLO Clever. Natomiast aplikacja nie jest narzędziem przygotowanym wyłącznie dla jej klientów. – OLO Clever to nowa, niezależna marka stworzona dla klientów indywidualnych w kanale mobile – tłumaczy Oskar Janiak.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies