Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KIR: w długi weekend majowy Elixir będzie funkcjonował w ograniczonym zakresie. Przelewy warto zaplanować wcześniej

Alternatywą pozostaje inny system KIR-u, Express Elixir, dostępny w trybie ciągłym

KIR przypomniał, że zbliża się długi weekend majowy. W tym czasie system rozliczeniowy Elixir będzie funkcjonował w ograniczonym zakresie. Instytucja zwraca uwagę, że w związku z tym terminowe płatności warto zrealizować wcześniej. Alternatywą pozostaje system Express Elixir.

Przeczytajcie także: E-winiety są już dostępne w Autopay

Rozliczenia w podstawowym systemie KIR-u odbywają się podczas trzech sesji: o godzinie 9:30, 13:30 i 16:00. Na tych zasadach Elixir funkcjonuje od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. A takim jest najbliższy poniedziałek, 1 maja. W efekcie przelewy zlecone w piątek, 28 kwietnia, po godzinie 16:00, zostaną rozliczone we wtorek, 2 maja. Przerwa w działaniu systemu zaplanowana jest też na 3 maja. Przelewy zlecone 2 maja po godzinie 16:00, trafią na konta odbiorców w czwartek, 4 maja.

Przeczytajcie także: Aplikacja Super Moya już dostępna

Jeżeli ktoś nie zdąży z przelewem, może skorzystać z systemu płatności natychmiastowych Express Elixir. Działa on w trybie ciągłym: przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, także w święta i weekendy. Na tej stronie można sprawdzić, czy dany bank udostępnia tę usługę i w jakim zakresie. Co z systemem Euro Elixir, w którym rozliczane są krajowe i transgraniczne przelewy w euro? Nie będzie działał 1 maja – to także dzień wolny w innych krajach UE. Od 2 maja system Euro Elixir będzie funkcjonował w standardowym trybie.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies