Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
E-winiety są już dostępne w Autopay. Można z nimi podróżować po Czechach, Słowenii, Słowacji i Węgrzech

Z usługi mogą skorzystać posiadacze pojazdów osobowych do 3,5 tony oraz motocykli

Użytkownicy aplikacji Autopay mogą już za jej pośrednictwem kupować e-winiety uprawniające do przejazdu płatnymi drogami w kilku europejskich krajach. Zgodnie z zapowiedzią, którą mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, usługa ta właśnie trafiła do aplikacji.

Przeczytajcie także: OC i AC wracają do SkyCasha

Pierwsi klienci mogą już w ten sposób kupić e-winiety uprawniające do poruszania się po płatnych drogach w Czechach, Słowenii, na Słowacji i Węgrzech. Autopay pełni w tym przypadku rolę pośrednika, który na życzenie użytkownika aplikacji kupuje na jego rzecz i w jego imieniu zapisane w postaci elektronicznej uprawnienie do skorzystania z przejazdu u lokalnego operatora. Usługa jest kierowana do posiadaczy pojazdów lekkich (o masie do 3,5 t oraz motocykli).

Przed zakupem pierwszej e-winiety należy zawrzeć z Autopay umowę, zarejestrować pojazd w ramach konta użytkownika oraz wybrać jedną z dostępnych metod płatności. Wszystkie informacje o dostępnych e-winietach, ich okresie ważności czy cenie użytkownik znajdzie w apce. Po wyborze odpowiadającej mu winiety wskazuje termin, od którego ma ona obowiązywać. Operator przekazuje kierowcy e-winietę (mailem oraz w odpowiedniej zakładce w aplikacji) niezwłocznie po zaksięgowaniu opłaty.

Przeczytajcie także: Blue Media zmienia nazwę na Autopay

Przy okazji warto wspomnieć, że aplikacja Autopay będzie przechodziła rebranding. To efekt większych zmian, jakie zachodzą w całej grupie Blue Media, której Autopay jest częścią. Sopocka spółka postanowiła zrezygnować z dotychczasowej nazwy i rozwijać dalej wszystkie swoje usługi właśnie pod marką Autopay. Oprócz zmian formalnych towarzyszy temu również wprowadzenie nowego logo i nowej identyfikacji wizualnej, obejmującej także apkę dla zmotoryzowanych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies