Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autopay wprowadza e-winiety. Ułatwi wniesienie opłaty za przejazdy po drogach czeskich, węgierskich, słoweńskich i słowackich

E-winiety zostaną udostępnione pierwszym użytkownikom 26 kwietnia

Jak wynika z maila do użytkowników aplikacji Autopay, 26 kwietnia pojawi się w niej nowa usługa – e-winiety. Z pomocą apki będzie można wnieść opłatę za przejazdy płatnymi drogami w Czechach, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech.

O tym, że Autopay planuje wprowadzić taką nowość, w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać już w styczniu w tekście: Po czeskich i austriackich autostradach będzie można jeździć z Autopay. E-winiety mają się pojawić jeszcze w tym roku. Teraz już wiadomo, że usługa zostanie udostępniona jeszcze w kwietniu, choć początkowo tylko wybranym użytkownikom. Warto też zwrócić uwagę, że względem pierwszej zapowiedzi wydłużyła się lista krajów, gdzie z nowej funkcji będzie można korzystać.

Przeczytajcie także: Blue Media zmienia nazwę na Autopay

W związku z wprowadzeniem nowej usługi oraz rozwojem aplikacji zaktualizowano regulamin usługi Autopay. Można się z niego dowiedzieć, że przy e-winietach Autopay działa jako pośrednik i na życzenie użytkownika aplikacji kupuje na jego rzecz i w jego imieniu zapisane w postaci elektronicznej uprawnienie do skorzystania z przejazdu u lokalnego operatora. Z usługi mogą korzystać wyłącznie użytkownicy pojazdów lekkich (o masie do 3,5 t oraz motocykli). Przed zakupem pierwszej e-winiety, trzeba z Autopay zawrzeć odpowiednią umowę i zarejestrować swój pojazd w ramach konta użytkownika oraz podłączyć jedną z dostępnych metod płatności.

Po rejestracji w aplikacji użytkownik znajdzie informacje o dostępnych e-winietach, ich okresie obowiązywania i całkowitej cenie (obejmującej koszt winiety, samej usługi, przewalutowania oraz należnego podatku). Użytkownik wybiera winietę oraz wskazuje, od kiedy ma obowiązywać (można podać termin obecny lub przyszły, nie ma możliwości zakupu z datą wsteczną). Po zaksięgowaniu opłaty Autopay przekazuje e-winietę. Nie trzeba jej drukować, natomiast powinno się móc okazać potwierdzenie rejestracji e-winiety w razie kontroli. Użytkownik dostanie je mailem lub może pobrać z odpowiedniej zakładki w aplikacji.

Przeczytajcie także: Rebranding aplikacji Autopay

Oprócz postanowień dotyczących e-winiet, w regulaminie zaktualizowano także te dotyczące reklamacji, faktur elektronicznych czy zasad realizacji przejazdów. Nowy regulamin będzie obowiązywał od 26 kwietnia.

Przy okazji warto przypomnieć, że aplikację Autopay czeka rebranding. Użytkownicy powinni się spodziewać nowego wyglądu oraz logotypu. Jest to związane z większymi zmianami, na jakie zdecydowała się firma Blue Media, do której należy Autopay. Sopocka spółka postanowiła zrezygnować z dotychczasowej nazwy na rzecz Autopay właśnie. Pod nową marką – i z nowym logo – będzie oferować wszystkie swoje dotychczasowe usługi i planuje dalszy rozwój na rynkach zagranicznych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies