Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple uruchamia bezpłatne konta oszczędnościowe. Oprocentowanie w dolarach przekracza 4 proc.

Na rachunku oszczędnościowym firmowanym przez Apple maksymalnie można zgromadzić 250 tys. dolarów

Apple we współpracy z Goldman Sachs uruchomiło rachunki oszczędnościowe. Z konta będą mogli korzystać użytkownicy Apple Card, czyli kredytówki, która na rynku pojawiła się kilka lat temu (wciąż mogą jej używać wyłącznie klienci w USA). Oprocentowanie rachunku oszczęnościowego wynosi obecnie 4,15 proc. w skali roku.

Przeczytajcie także: Nowość w aplikacji CA24 Mobile - kantor walutowy

O wdrożeniu tej usługi producent smartfonów informował już jesienią 2022 roku, o czym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl. Utworzenie nowego rachunku ma być proste, podobnie jak zarządzanie nim – odbywa się przy wykorzystaniu aplikacji Wallet. Klient widzi w niej, jakie środki zgromadził, na jakie oprocentowanie może aktualnie liczyć, sprawdzi też historię transakcji albo zleci przelew. Partnerzy nie przewidują opłat za prowadzenie rachunku, nie ma też minimalnego depozytu, ale przewidziano ten maksymalny: 250 tys. dolarów.

Zasilenie rachunku może odbyć się przy pomocy Daily Cash, czyli moneybacku w wysokości od 1 do 3 proc. wartości transakcji wykonywanych z pomocą Apple Card. Klient może też oczywiście zasilić konto pieniędzmi z innych źródeł, np. rachunków w innych bankach. Środki z konta oferowanego przez Apple i Goldman Sachs można transferować na rachunki w innych instytucjach.

Przeczytajcie także: Spadki w sprzedaży ubezpieczeń przez banki

Kilka tygodni temu amerykańska firma wprowadziła inną nowość: Apple Pay Later, czyli usługę płatności odroczonych. Także i to rozwiązanie działa w ramach apki Wallet i umożliwia zaciągnięcie pożyczki w przedziale od 50 do 1 tys. dolarów. Płatność można rozłożyć na cztery raty, które należy spłacić w ciągu sześciu tygodni. Na razie z rozwiązania będą mogli korzystać wyłącznie klienci firmy w USA.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies