Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple wprowadza konto oszczędnościowe. Skorzystają posiadacze Apple Card

Na rachunek mogą trafiać środki z moneybacku oferowanego przez Apple, ale też pieniądze z innych kont bankowych

Apple poinformowało o rozszerzeniu współpracy z Goldman Sachs. Firmy zaproponują klientom amerykańskiej korporacji technologicznej rachunek oszczędnościowy. Na razie nie podano, na jakie oprocentowanie będą mogli liczyć użytkownicy konta, ale z komunikatu wynika, że usługa ma być atrakcyjna.

Przeczytajcie także: Komputronik wprowadza do salonów płatności okiem

Z konta będą mogli korzystać użytkownicy Apple Card, czyli kredytówki, która na rynku pojawiła się kilka lat temu (wciąż mogą jej używać wyłącznie klienci w USA). Jednym z bonusów Apple Card jest Daily Cash, czyli moneyback w wysokości do 3 proc. wartości transakcji. I to te środki będzie można w pierwszej kolejności przelewać na rachunek oszczędnościowy (nie jest to opcja obowiązkowa).

Firma wyjaśnia, że utworzenie nowego konta będzie proste, podobnie jak zarządzanie nim. Wszystko odbędzie się w aplikacja Wallet. Co istotne, klient może zasilić konto pieniędzmi z innych źródeł, np. rachunków w innych bankach. Działa to także w drugą stronę: pieniądze z konta oferowanego przez Apple i Goldman Sachs można transferować na inne rachunki. Klient nie ponosi z tego tytułu kosztów. Warto podkreślić, że nie płaci też za korzystanie z konta, nie określono także minimalnych depozytów, które muszą się na nim znaleźć.

Przeczytajcie także: Autopay rozszerza współpracę z Shellem

W najbliższej przyszłości raczej nie należy się spodziewać tego rozwiązania w naszym kraju. Wypada jednak przypomnieć, że w pierwszym kwartale Apple przejęło brytyjski fintech Credit Kudos. Firma oferuje swoje usługi kredytodawcom i pomaga szybko ocenić zdolność kredytową klientów. Analiza danych dotyczących transakcji i zaciągniętych wcześniej kredytów wykonywana przez Credit Kudos pozwala m.in. ocenić ryzyko zawarcia umowy z osobą ubiegającą się o pożyczkę. Na tej podstawie można wnioskować, że usługa Apple Card w końcu pojawi się w Europie.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies