Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay Later już działa w USA. Można pożyczyć do 1 tys. dolarów: bez odsetek i prowizji

Rozwiązanie zadziała podczas zakupów w sieci i aplikacjach, u sprzedawców akceptujących Apple Pay

Apple Pay Later działa już na amerykańskim rynku, o czym korporacja z Cupertino poinformowała za pośrednictwem swojej strony internetowej. Na razie z rozwiązania będą mogli korzystać wyłącznie klienci firmy w USA. Początkowo usługa nie będzie w pełni dostępna – skorzystają z niej najpierw klienci z zaproszeniem.

Przeczytajcie także: Pekao wyłącza Pekao24 Makler

Rozwiązanie działa w ramach Apple Wallet i to w cyfrowym portfelu użytkownik wnioskuje o udzielenie mu pożyczki. W trakcie tego procesu firma sprawdzi zdolność kredytową klienta. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań, a użytkownik zaakceptuje regulamin usługi, od tego momentu będzie mógł korzystać z narzędzia. Podczas zakupów w sieci lub w aplikacji (tylko na sprzęcie z iOS) przy płaceniu zobaczy opcję Pay Later. Zadziała ona u każdego sprzedawcy, który wcześniej akceptował Apple Pay.

Udzielane są pożyczki w przedziale od 50 do 1 tys. dolarów. Płatność można rozłożyć na cztery raty, które należy spłacić w ciągu sześciu tygodni. Pożyczkami zarządza się z poziomu narzędzia Wallet: użytkownik widzi w nim, ile ma pożyczek, ich wartość, a także termin spłaty. Klient otrzyma powiadomienie za pośrednictwem cyfrowego portfela i maila, gdy nadejdzie czas spłaty zobowiązania.

Przeczytajcie także: Raport "Insurtechy w Polsce, vol. 2" już dostępny

Aby rozwiązanie działało, należy do niego podpiąć kartę debetową – kredytówki nie będą akceptowane. Warto też zaznaczyć, że w usłudze nie przewidziano prowizji oraz odsetek. Rozwiązaniem zarządza firma Apple Financing. Historia transakcji nie będzie udostępniana innym podmiotom w celach marketingowych czy reklamowych, ale od jesieni informacje o zaciągniętych pożyczkach mają być przekazywane do amerykańskich biur informacji kredytowej.

Na temat narzędzia do odraczania płatności od technologicznego giganta głośno zrobiło się jeszcze w 2021 roku. W połowie minionego roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że firma potwierdziła prace nad tym produktem. Usługa początkowo miała się pojawić na rynku amerykańskim, wraz z wrześniową premierą iOS 16. Aktualizacja oprogramowania nie przyniosła jednak tej nowości, a firma przyznała, że natrafiła na trudności w realizacji tego projektu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies