Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Millennium udostępni klientom wpłaty gotówki w urządzeniach Planet Cash

Kilka miesięcy temu klienci Millennium zyskali już możliwość korzystania z wpłatomatów Euronetu

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, od 17 kwietnia bieżącego roku klienci Millennium zyskają możliwość zostawiania gotówki we wpłatomatach sieci Planet Cash. To druga pod względem liczby urządzeń, po Euronecie, tego typu sieć na polskim rynku. Z najnowszej analizy cashless.pl wynika, że na koniec ubiegłego roku Planet Cash, zarządzana przez firmę ITCARD, liczyła ponad 2 tys. maszyn (Euronet chwalił się posiadaniem ponad 3 tys. wpłatomatów.

Przeczytajcie także: Klienci Millennium mogą korzystać z wpłatomatów Euronetu

Co ciekawe na początku bieżącego roku klienci Millennium zyskali już także możliwość korzystania z wpłatomatów Euronetu. Bank ma także własną sieć takich urządzeń, która jednak jest o wiele skromniejsza niż firm niezależnych od banków. Ze statystyk cashless.pl wynika, że w grudniu 2022 r. sieć wpłatomatów Millennium liczyła 435 urządzeń. Więcej na ten temat w tekście W ciągu kwartału liczba wpłatomatów zwiększyła się prawie o 300 sztuk. Nowe dane cashless.pl.

Koszt skorzystania z wpłaty gotówki w urządzeniach Planet Cash dla użytkowników kart Millennium ma być analogiczny jak w przypadku maszyn Euronetu. Oznacza to, że wpłaty gotówki przy użyciu kart kredytowych nie będą obciążane prowizją niezależnie od deponowanej kwoty. Jeśli zaś wpłata realizowana będzie z wykorzystaniem karty debetowej, należy się liczyć z kosztem w wysokości 0,4 proc. Z tym że prowizja nie będzie pobierana, jeśli wpłacona przy pomocy karty kwota nie przekroczy 10 tys. zł miesięcznie.

Przeczytajcie także: Nest rezygnuje z obsługi kasowej w całej prawie swojej sieci oddziałów

Operator wpłatomatów Planet Cash współpracuje z wieloma bankami przy oferowaniu ich klientom preferencyjnych warunków wpłat gotówki. Mogą z nich korzystać m.in. posiadacze kart: ING, mBanku, BNP Paribas, Velo, BPS, Aliora, Pocztowego, a także użytkownicy Blika a od niedawna także klienci fintechu ZEN. Więcej o tym w tekście Klienci Zen zasilą konto we wpłatomatach sieci Planet Cash. Pieniądze pojawią się na rachunku w ciągu 30 minut.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies