Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nest rezygnuje z obsługi kasowej w niemal całej swojej sieci. Wpłaty i wypłaty będą możliwe tylko w jednym oddziale w Polsce

Klientom gotówkowym Nest radzi, by korzystali z bankomatów i wpłatomatów sieci Euronet

Nest Bank informuje na swojej stronie internetowej, że 15 maja bieżącego roku wycofuje z niemal całej swojej sieci tradycyjną obsługę kasową. To oznacza, że od tego dnia z oddziałów Nest znikną "okienka" do wpłat i wypłat gotówki. Wyjątkiem będzie tylko jedna placówka banku – zlokalizowana przy ul. Domaniewskiej 39 w Warszawie, gdzie kasy jeszcze pozostaną.

Przeczytajcie także: Rośnie liczba bankowych placówek bezgotówkowych

Jednocześnie Nest przypomniał swoim klientom, że mogą bezpłatnie korzystać z bankomatów i wpłatomatów Euronetu. Co ciekawe, dzięki umowie zawartej z operatorem użytkownicy kart Visa wydanych przez Nest mogą z urządzeń Euronetu wypłacić jednorazowo 4 tys. zł (dla większości pozostałych klientów jest limit wynoszący 800-1000 zł). Bank pisze również, że jego klienci mogą też wpłacać i wypłacać pieniądze korzystając z systemu Blik.

Przeczytajcie także: Nest wdrożył wirtualną kartę płatniczą

Coraz więcej banków z Polski stawia na oddziały bezgotówkowe, w których nie ma kasjerów, a wpłaty i wypłaty są przenoszone do stref automatycznych. Sieć tego rodzaju placówek rośnie. Z najnowszej analizy cashless.pl wynika, że w grudniu ub. roku liczyła ona 633 oddziały, podczas gdy rok wcześniej było ich 565. Z tego co się orientuję, Nest jest jednak pierwszym bankiem w Polsce, który zdecydował się na rezygnację z tradycyjnych kas w niemal całej swojej sieci.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies