Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pierwsza instytucja spoza sektora bankowego dołączyła do mojeID. Z nowych usług skorzystają klienci Kasy Stefczyka

Największa w Polsce spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa zintegrowała swoje systemy z tzw. węzłem krajowym

Nowy podmiot pojawił się na liście tzw. dostawców tożsamości w systemie mojeID. To Kasa Stefczyka, czyli największy w Polsce SKOK i jednocześnie pierwsza niebankowa instytucja w tym gronie. Co ciekawe, wdrożenie objęło także dostęp do węzła krajowego, dzięki czemu klienci instytucji mogą logować się na stronach urzędowych i np. uwierzytelnić się w procesie zakładania Profilu Zaufanego.

Przeczytajcie także: Apple Pay Later już działa w USA

Zarządzany przez KIR system mojeID umożliwia logowanie w serwisach internetowych. Do tej pory wykorzystywano w tym procesie dane logowania na rachunki bankowe. Na początku roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że z usługi tej mogą korzystać klienci Millennium, ale na liście instytucji oferujących mojeID znaleźć można już kilkanaście podmiotów, w tym PKO BP, Pekao, BOŚ, BNP Paribas, Velo, Alior, Credit Agricole, mBank czy SGB i BPS.

Aby zalogować się za pomocą mojeID do wybranego portalu internetowego, klient jest z niego przekierowywany na stronę swojego banku (a teraz także Kasy Stefczyka), gdzie podaje login i hasło do konta. Następnie wraca na stronę np. ubezpieczyciela, telekomu, bukmachera czy dostawcy energii z już potwierdzoną tożsamością. Instytucja finansowa nie zna aktywności klienta poza swoim systemem, a administrator zewnętrznego portalu nie zna danych logowania na rachunek klienta.

Przeczytajcie także: Ingenico przejmuje fintech Phos

W wersji podstawowej mojeID ułatwia potwierdzanie tożsamości na stronach firm prywatnych. Warto jednak mieć na uwadze, że system mojeID został też zintegrowany z tzw. węzłem krajowym, a więc platformą umożliwiającą logowanie także do stron administracji publicznej (m.in. ePUAP, Internetowe Konto Pacjenta, biznes.gov.pl, praca.gov.pl). Aby jednak klienci danego banku mogli korzystać z takiej możliwości, ten musi przeprowadzić dodatkowe wdrożenie.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies