Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci Millennium mogą logować się do urzędów za pomocą systemu mojeID. Bank podpiął się do tzw. węzła krajowego

Millennium jest 12. bankiem, który wdrożył system mojeID w rozszerzonej wersji, a więc z dostępem do stron rządowych

Na liście banków, które umożliwiają logowanie na stronach urzędowych za pomocą systemu mojeID, pojawił się Bank Millennium. Tym samym na liście tej znajduje się już 12 banków, w tym, oprócz Millennium, także PKO BP i należąca do niego marka Inteligo, Pekao, BOŚ, BNP Paribas, Velo, Alior, Credit Agricole, mBank, SGB, BPS i BS w Brodnicy.

Przeczytajcie także: Alior rozszerzył dostęp do systemu mojeID

mojeID to system zarządzany przez KIR. Umożliwia logowanie na różnych portalach internetowych za pośrednictwem danych logowania na rachunki bankowe. W trakcie takiego procesu klient jest przenoszony na stronę swojego banku, gdzie podaje login i hasło do konta. Następnie wraca na stronę np. ubezpieczyciela, sklepu internetowego itp. z już potwierdzoną tożsamością. Z tym że bank nie zna jego aktywności poza swoim systemem, a administrator zewnętrznego portalu nie zna danych logowania na rachunek bankowy klienta.

Przeczytajcie także: Warta wprowadziła możliwość logowania przez mojeID

W wersji podstawowej mojeID ułatwia potwierdzanie tożsamości na stronach firm prywatnych, takich jak towarzystwa ubezpieczeniowe, przychodnie zdrowia, dostawcy mediów itd. System mojeID został teź zintegrowany z tzw. węzłem krajowym, a więc platformą umożliwiającą logowanie także do stron administracji publicznej. Aby jednak klienci danego banku mogli korzystać z takiej możliwości, ten musi przeprowadzić dodatkowe wdrożenie. Z tego powodu jeszcze nie wszystkie banki, które oferują klientom mojeID, pozwalają jednocześnie za jego pomocą na logowanie się do urzędów.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies