Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ingenico przejmuje fintech Phos. To dostawca rozwiązań typu softpos

Strony nie ujawniły warunków transakcji. Narzędzia Phos staną się elementem platformy PPaaS

Firma Ingenico poinformowała o przejęciu fintechu Phos, dostarczającego rozwiązania softpos. Wywodzący się z Bułgarii podmiot powstał pod koniec ubiegłej dekady i zdołał pozyskać od inwestorów kilka milionów euro na rozwój. Strony nie ujawniły warunków finansowych transakcji.

Przeczytajcie także: mBank zniesie część ograniczeń dotyczących płatności Blik

Ingenico wyjaśnia w komunikacie, że rozwiązania firmy Phos staną się uzupełnieniem jego platformy PPaaS (Payments Platform as a Service). Usługa ta umożliwia klientom, np. agentom rozliczeniowym, projektowanie i niezakłóconą obsługę płatności oraz zapewnia dodatkowe narzędzia w punkcie sprzedaży na urządzeniach Ingenico, ale też sprzęcie innych producentów.

Rozwiązania typu softpos umożliwiają urządzeniom mobilnym, czyli smartfonom i tabletom, przejęcie roli terminali płatniczych. Z usług tego typu korzystać mogą zarówno duże firmy, np. sklepy wielkopowierzchniowe, jak i jednoosobowe przedsiębiorstwa handlowe czy usługowe. Obecnie dotyczy to przede wszystkim urządzeń z platformą Android i modułem NFC, ale własne rozwiązanie rozwija też Apple.

Przeczytajcie także: Morele nie zapłaci kary za wyciek danych

Softposów przybywa też na polskim rynku. Pod koniec ubiegłego roku okazało się, że do korzystania z terminala w aplikacji zachęca mBank. Do wyboru są Planet Pay POSapp oraz PolCard Go. Mniej więcej w tym samym czasie Nest Bank wprowadził do swojej oferty terminal aplikacyjny Nest POS. Powstał on we współpracy z firmą PayTel, której technologię wykorzystuje także Millennium. PKO BP postawił na współpracę z eService, a ING, Credit Agricole i BNP Paribas (przy współpracy z Elavonem) sięgnęły po rozwiązanie od polskiego fintechu Softpos.eu.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies