Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank zapowiada więcej kart wirtualnych. Zniesie też część ograniczeń dotyczących płatności Blik

Klienci mBanku, który korzystają z Blika, będą mogli zmieniać limit kwotowy płatności w swojej aplikacji mobilnej. Nie będą też ograniczeni limitem liczbowym transakcji

mBank opublikował informację na temat zmian w swoich regulaminach oraz cennikach, które wejdą w życie za kilka tygodni. Na szczęście tym razem nie podnosi opłat i prowizji. Niemniej zapowiedziane nowości są warte uwagi, szczególnie jeśli korzystacie z aplikacji mobilnej mBanku.

Przeczytajcie także: mBank pozwoli weryfikować swoich pracowników przez aplikację

Instytucja zapowiedziała więc zniesienie domyślnego, dziennego limitu liczby transakcji Blikiem. Obecnie limit taki wynosi 10 operacji, ale klient może go zmienić za pośrednictwem internetowego serwisu transakcyjnego. Pozostanie natomiast domyślny limit kwotowy, który wzrośnie z 2 do 3 tys. zł. Przy czym możliwość jego zmiany będzie dostępna nie tylko w serwisie internetowym, jak jest teraz, ale i w aplikacji mobilnej. mBank nie podał na razie konkretnej daty, gdy nastąpi likwidacja limitu liczbowego – informacja w tej sprawie ma się pojawić później. Natomiast limit kwotowy wzrośnie 18 kwietnia.

Ograniczenia w korzystaniu z Blika są potrzebne, ponieważ wciąż dość powszechne są kradzieże pieniędzy z wykorzystaniem tego systemu. Wygląda jednak na to, że mBank poradził sobie z tym zagrożeniem. Nie jest zresztą pierwszą instytucją, która w ostatnim czasie zmniejsza ograniczenia w korzystaniu z tego systemu. Niedawno podobną decyzję, przy okazji wprowadzania kluczy U2F, ogłosił Bank Śląski. Więcej na ten temat w tekście W ING klucze zabezpieczające U2F tuż-tuż. Instytucja zmienia regulamin bankowości internetowej.

Przeczytajcie także: Zmiany ustawień dotyczących powiadomień w aplikacji mBanku

Natomiast wśród innych zmian, ogłoszonych dziś przez mBank, warto wspomnieć jeszcze o zwiększeniu liczby kart wirtualnych, jakie będą mogli zamawiać użytkownicy aplikacji mobilnej. Obecnie mogą już korzystać w ten sposób np. z eKarty wirtualnej. W przyszłości będą mogli też zamawiać bez plastiku wszystkie inne karty debetowe wydawane obecnie przez mBank. Karty takie pozwalają na płatności zbliżeniowe z wykorzystaniem cyfrowych rozwiązań takich jak Apple Pay czy Google Pay, wypłaty z bankomatów bezstykowych oraz płatności w e-commerce. Dane potrzebne do transakcji internetowych znajdują się w aplikacji mobilnej.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies