Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W ING klucze zabezpieczające U2F tuż-tuż. Instytucja zmienia regulamin bankowości internetowej

Nowy regulamin uwzględniający zabezpieczające klucze sprzętowe U2F zacznie obowiązywać 28 maja 2023 r.

ING Bank Śląski poinformował klientów, że 28 maja 2023 r. zmieni regulamin bankowości online. "Wprowadzamy dwuetapowe logowanie do systemu bankowości internetowej. Będą Państwo mogli używać klucza sprzętowego, aby potwierdzać swoją tożsamość"– napisał w korespondencji bank. Nowy regulamin wejdzie w życie 28 maja 2023 r.

Przeczytajcie także: Konto osobiste w Raiffeisen Digital Bank

Miesiąc temu cashless.pl informował, że ING prawdopodobnie będzie pierwszym bankiem w Polsce, który wdroży takie rozwiązane.

– Sprzętowe klucze zabezpieczające chcemy wprowadzić jako kolejny faktor silnego uwierzytelnienia w Moim ING. Nie planujemy dystrybuować tych kluczy, ale umożliwimy klientom rejestrowanie ich własnych kluczy zarówno do Mojego ING w przeglądarce, jak i do Mojego ING mobile. Jeśli klient będzie posiadał zarejestrowany i aktywowany klucz sprzętowy, będziemy prosić o jego użycie podczas logowania – wyjaśniało wtedy biuro prasowe banku.

Zdaniem specjalistów klucze U2F są najlepszym sposobem zmniejszającym ryzyko skutków ataków phishingowych, czyli takich, w których złodziejom udaje się przejąć login i hasło do konta. To niewielkie urządzenia, które komunikują się z komputerem albo smartfonem za pomocą portu USB lub technologii zbliżeniowej NFC. Posiadacze takich kluczy, w trakcie logowania do serwisu bankowego etc., poza podaniem loginu i hasła, muszą połączyć U2F np. z komputerem, by uwierzytelnić taką operację. Nawet jeśli przestępcy poznają dane służące do logowania na konto, bez takiego klucza nie będą mogli się tam dostać.

Przeczytajcie także: „Insurtechy w Polsce vol. 2” – premiera raportu już za dwa tygodnie

Natomiast ING w korespondencji rozesłanej do klientów informuje też o obniżeniu maksymalnych limitów dziennych dla przelewów zleconych w systemie bankowości internetowej z 400 tys. zł do 200 tys. zł, a dla zleconych w aplikacji mobilnej ze 100 tys. zł do 50 tys. zł.

Ponadto domyślny limit dzienny dla przelewów w systemie bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej będzie wynosić 10 tys. zł, chyba że klient już wcześniej ustawił niższą kwotę. Limit ten, tak jak dotychczas, będzie można samodzielnie zmieniać.

– W przyszłości będą Państwo mogli zwiększyć maksymalny limit przelewów na telefon i na prośbę BLIK: limit jednorazowej transakcji z 500 zł do 1 tys. zł, limit dzienny z 1 tys. zł do 2 tys. zł – napisał do klientów bank. O tym, od kiedy to będzie możliwe, ma poinformować w wiadomościach SMS i w Moim ING.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies