Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przez sześć lat prezesował Pekao. Teraz Luigi Lovaglio ma przygotować na sprzedaż bank z naprawdę długą historią

Jako szef Monte dei Paschi Lovaglio ma zrestrukturyzować bank i doprowadzić do jego sprzedaży

Włoskie Ministerstwo Skarbu poinformowało, że prezesem banku Monte dei Paschi (MPS) pozostanie dobrze znany w Polsce Luigi Lovaglio. Menedżer przejął stery tej instytucji na początku ubiegłego roku. Jednym z głównych zadań prezesa będzie znalezienie kupca dla MPS i wypełnienie zobowiązań wobec unijnych urzędników, o czym informuje Agencja Reutera.

Przeczytajcie także: Polcard zainstalował terminal płatniczy w robocie baristycznym

Monte dei Paschi jest uznawany za najdłużej funkcjonujący (nieprzerwanie) bank na świecie – założono go jeszcze w XV w. Obecnie jest to jeden z największych banków we Włoszech, ale to jednocześnie instytucja ze sporymi problemami – w poprzedniej dekadzie musiało ją ratować państwo. Zgodziła się na to Komisja Europejska, ale pod warunkiem restrukturyzacji oraz reprywatyzacji. Co ciekawe, jedną ze spółek należących do MPS była belgijska Banca Monte Paschi Belgio – to na jej bazie powstał Aion Bank.

Przeczytajcie także: Nadciąga mObywatel w nowej odsłonie

Luigi Lovaglio jako szef MPS zdołał już pozyskać 2,5 mld euro, z czego część środków została przeznaczona na odprawy dla pracowników. W ten sposób udało się "odchudzić" bank i zainteresować kupnem UniCredit, czyli byłego pracodawcę prezesa. Menedżer rozpoczął pracę w UniCredit ponad cztery dekady temu, a w 2011 roku został prezesem należącego wówczas do finansowego giganta Pekao. Funkcję tę pełnił do 2017 roku i był w tym czasie jednym z najlepiej zarabiających szefów banków w naszym kraju. Serwis bankier.pl podawał kilka lat temu, że w ciągu tych sześciu lat Lovaglio zarobił ponad 50 mln zł.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: BANKI, PEKAO, LUDZIE

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies