Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawostka z Polcardu. Firma zainstalowała terminal płatniczy w robocie baristycznym

Dostawca robota twierdzi, że to jedyne takie rozwiązanie w Unii Europejskiej

Biuro prasowe firmy Fiserv w Polsce (właściciel marki Polcard) podało, że spółka zainstalowała terminal płatniczy i obsługuje płatności w robocie baristycznym, działającym w centrum handlowym Port Łódź. Dostawca robota, spółka Robot LS Coffee, twierdzi, że to jedyna taka maszyna działająca obecnie na terenie Unii Europejskiej. Robot potrafi zaparzyć 400 filiżanek kawy dziennie.

Przeczytajcie także: Polcard oferuje aplikację do wpłacania gotówki

Rosnąca popularność terminali do obsługi płatności bezgotówkowych w urządzeniach automatycznych, takich jak myjnie samochodowe, maszyny do sprzedaży przekąsek czy opłatomaty w punktach obsługi klientów, to trend równie silny co na przykład powstawanie stref z kasami samoobsługowymi w marketach. Zalety tych rozwiązań to oszczędność na kosztach osobowych, przyspieszenie obsługi, możliwość pracy w trybie 24/7 itd.

Prezes Polcardu Krzysztof Polończyk mówi, że kierowana przez niego firma od wielu lat specjalizuje się w dostarczaniu narzędzi płatniczych do różnych automatów. – Polcard from Fiserv zapewnia samoobsługowy terminal, dzierżawę aplikacji płatniczej, odpowiada także za rozliczenia transakcji oraz wsparcie przy integracji i utrzymaniu aplikacji – mówi Krzysztof Polończyk.

Przeczytajcie także: Polcard umożliwia wpłatę napiwków także zbliżeniowo

Robot LS Coffee w pełni realizuje cały proces, który wykonuje barista w kawiarni. Sam bierze pasujący do wybranego napoju kubek, miele kawę i wsypuje do holdera. Następnie gotuje ją w ciśnieniowym ekspresie do kawy oraz np. dodaje mleko i syrop. Jest to cały proces parzenia kawy, od początku do końca. W kawiarni jej smak może różnić się w zależności od kwalifikacji baristy. Robot gwarantuje za każdym razem taki sam smak kawy. Cała maszyna zajmuje przestrzeń sześcianu o wymiarach 2,5 x 2,5 x 1,8 m.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies